MEPILEX BORDER SACRUM PLAASTER 18X18CM N5

Abivahend


Piirhind €32.4

Haigekassa 50% soodustusega €31.86

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


48,06 €

9,61 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
PLAASTER
Kogus pakendis
N5

Tootetutvustus, otstarve
Mepilex® Border Sacrum.

Isekleepuv Safetac® tehnoloogiaga vahtmaterjalist haavaplaaster ristluu piirkonda.

Toote kirjeldus: Mepilex Border Sacrum on imav, isekleepuv pehme silikoonplaaster.

Safetac tehnoloogia: Safetac on patenteeritud kleepuv pehme silikooni tehnoloogia. Haavale Safetac side ei kleepu ning selle eemaldamine traumeerib haava minimaalselt isegi kriitilistes situatsioonides, kui eritis on hakanud kuivama. Nahale kinnitub Safetac side õrnalt, kuid kindlalt, epidermist kahjustamata ja selle eemaldamine on valutu.

Toime: Mepilex Border Sacrum imab eksudaati, säilitab haavas paranemiseks sobiva niiske keskkonna ja minimeerib matseratsiooniriski. Mepilex Border Sacrum säilitab haavas niiske keskkonna, soodustab haava puhastumist, mille tõttu võib haav alguses suureneda. See on normaalne protsess. Kliinilised uurimused on näidanud, et Safetac tehnoloogial sidemete kasutamine normaliseerib kuiva ja kestendavat haava ümbritsevat nahka. Mepilex Border Sacrumi absorbeerivad omadused säilivad kompressioonsideme all. Mepilex Border Sacrumi võib kasutada kombineeritult koos geelidega.

Kasutamisjuhised
Kasutamine: Mepilex Border Sacrum on mõeldud kasutamiseks ristluu piirkonna haavadele. Mepilex Border Sacrum´it saab kasutada ka kuivadel/ nekrootilistel haavadel kombineeritult koos geelidega.

Kasutamisõpetus: 1. Puhasta haav tavalises korras. 2. Kuivata ümbritsev nahk korralikult. 3. Eemalda kaitsekile. 4. Aseta kleepuv pool haavale. Ära venita. 5. Plaastri eemaldamisel tõsta õrnalt üks nurk üles ja tõmba aeglaselt. 6. Kui on vaja lisa fikseerimist, fikseeri ainult plaastri ääred.

Vahetamise sagedus: Mepilex Border Sacrum võib jääda haavale mitmeks päevaks, sõltuvalt haava ja ümbritseva naha olukorrast, või vastavalt kliinilistele näidustustele. Mepilex Border Sacrumit tuleb vahetada, kui eksudaat on nähtav padja äärtes. Plaastri vahetamine võib alguses suurenenud eksudaadi tõttu nõuda tihedamat sidemete vahetamist.

Koostisosade loetelu
Koostis: pehme Safetac kiht; imaval padjal on kolm kihti: polüuretaan vahtmaterjal, mittekootud materjali kiht segatud hea imavusega polüakrülaat kiududega; väljaspoolt kaetud õhku läbilaskva veekindla kilega.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Ettevaatust! Infektsiooni kliiniliste nähtude korral konsulteerida arstiga õige ravi saamiseks. Ära kasuta Mepilex Border Sacrum´it koos oksüdeeruvate ainetega näiteks nagu hüpokloriid lahustega või vesinikuga. Mepilex Border Sacrum´it tuleb säilitada kuivades tingimustes kuni 35°C. Steriilsus on garanteeritud kui sisemine pakend ei ole vigastatud või avatud enne kasutamist. Ei steriliseerita korduvalt

Seadme ja pakendi sisu
Koostis: pehme Safetac kiht; imaval padjal on kolm kihti: polüuretaan vahtmaterjal, mittekootud materjali kiht segatud hea imavusega polüakrülaat kiududega; väljaspoolt kaetud õhku läbilaskva veekindla kilega.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Maaletooja: Mölnlycke Health Care OÜ, Tallinn, tel. 6711 524.

Päritoluriik
Rootsi