MEDROL TBL 4MG N100

Retseptiravim

8,72 €

0,09 €/tk


Piirhind €8.72

Haigekassa 50% soodustusega €5.61

Haigekassa 75% soodustusega €4.05

Haigekassa 90% soodustusega €3.12

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Methylprednisolonum
Toimeaine kogus
4 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N100

SÜNONÜÜMID: BIOPREDNON, MEDESON, MEDRONE, METHYPRED, METHYLPREDNISOLONUM, SUPRAMETIL, URBASON, WYACORT jt.

MEDROL® TBL 4MG N100
Glükokortikosteroidhormooni sisaldav ravim
Metüülprednisolooni tabletid
KOOSTIS: Medrol® 4 mg tablett sisaldab toimeainenea 4 mg metüülprednisolooni, abiainetena 88 mg laktoosi ning täiteaineid.
Medrol® 16 mg tablett sisaldab toimeainenea 16 mg metüülprednisolooni, abiainetena 159 mg laktoosi ning täiteaineid.
OMADUSED: Medrol® tablettides on toimeaineks metüülprednisoloon, mis on predni-solooni derivaat, millel on põletikuvastane, antialler-giline ja immuunsupressiivne toime. Toimemehhanism ei ole veel täielikult selge.
Metüülprednisoloonil on tugev glükokortikosteroidne toime ning mineralokortikosteroidne toime puudub peaaegu täielikult, mistõttu ravim ei kutsu esile naatriumi peetust ning tursete teket. Võrreldes prednisolooniga on põletikuvastane toime 20% võrra tugevam. 4 mg metüülprednisolooni on võrreldav umbes 20 mg hüdrokortisooniga.
NÄIDUSTUSED: Neerupealise koore puudulikkus (asendusdoosis). Põletikuvastast ja immuunsupresseerivat ravi vajavate haiguste (reumatoidartriit, astma, nefrootiline sündroom, ajuturse, anafülaksia, allergilised reaktsioonid, äge leukeemia) sümptomaatiline ravi.
ETTEVAATUST NÕUDVAD OLUKORRAD: osteoporoosi, anastomoseerivate operatsioonide, kasvaja, psühhoosi, mao- või kaksteistsõrmiksoole haavandi, tuberkuloosi, suhkurtõve, hüpertoonia, südamepuudulikkuse korral ja kasvueas.
Kasutamisel ettevaatust nõudvatel juhtudel tuleb ravimit manustada arsti järelevalve all ning vajadusel rakendada vajalikke ettevaatusabinõusid.
Infektsiooni tekkimisel tuleb rakendada infektsioonivastast ravi.
Suured glükokortikosteroidide annused võivad takistada aktiivset immuniseerimist. Vaktsinee-rimine peab toimuma järelevalve all. Enne ja pärast stressisituatsiooni tuleb glükokortikosteroidi annust suurendada. Patsient peab teadma, et annust tuleb suurendada palaviku ja stressi korral. Suhkurtõve korral võíb osutuda vajalikuks insuliini-annuse suurendamine.
Pikaajalise ravi korral võib kõrvaltoimete vähendamiseks ravimit manustada ülepäeviti kahe annusena hommikupoolikul. Patsientidel, keda pika aja jooksul on ravitud kortisooniga, võtab üleminek ülepäeviti manustamisele kaua aega ning nõuab korduvalt katsetamist.
Ööpäevase annuse vähendamine peab olema järk-järguline, maksimaalselt 2-4 mg kaupa igal 3-7 päeval kuni säilitusannuseni või ravi lõpetamiseni.
KOOSTOIMED: Tsüklosporiini-sisaldus seerumis suureneb metüül-predniso-looni samaaegsel kasutamisel.
Metüülprednisolooni-sisaldus seerumis suureneb erütromütsiini ja ketokonasooli ning väheneb fenobarbitaali, fenütoiini, karbamasepiini ja rifampitsiini samaaegsel tarvitamisel.
RASEDUS JA IMETAMINE: Loomkatsetes on glükokortikosteroidid põhjustanud väärarenguid (hundikurk, skeleti väärarengud). Kestev glükokortikosteroidravi raseduse ajal on põhjustanud platsenta ja sünnikaalu vähenemist. Kuna glükokortikosteroidide kasutamine võib põhjustada vastsündinu neerupealiste koore puudulikkust, tuleb ravimi ordineerimisel rasedale arvestada ohtu lootele.
Metüülprednisoloon eritub rinnapiima imikule ohtlikes kogustes.
KASUTUSJUHEND JA ANNUSTAMINE: Ööpäevase annuse ning ravikuuri kestuse määrab arst.
Annustamine on individuaalne. Ravi algul on soovitatav manustada 6-40 mg ööpäe-vas, sõltuvalt haiguse raskusastmest. Ööpäevane annus on soovitatav jaotada 2-3 üksik-annuseks. Seejärel tuleb annust vähendada järk-järgult minimaalse toimiva annuseni. Pika-ajalise ravi korral võib piirduda ainult ühekordse annusega hommikul, mõnede haiguste kor-ral 2 korda ööpäevas ülepäeviti. Algul peab ülepäeviti antavaid annuseid suurendama. Väga raske seisundi või organite siirdamise korral vajatakse eriti suuri annuseid.
KÕRVALTOIMED: Glükokortikosteroidravi tähendab alati ebafüsio-loogilist üleannustamist, erandiks on asendusteraapia. Kõrvaltoi-med ei sõltu ainult annuse suurusest (>7,5 mg/24 tunni jooksul) ja ravi kestusest, vaid ka patsiendi tundlikkusest.
Lühiajalise ravi korral on süsteemsed kõrvaltoimed haruldased.
Tavaliselt (>1/100) võivad tekkida kaaliumi üleküllasus, naatriumipeetus, tursed, endogeense AKTH ja kortisooli (hormoonid) sekretsiooni pärssimine, Cushing’i sündroom, kasvupeetus lastel, osteoporoos, lihaste ja naha atroofia, suhkurtõve sümptomite ägenemine ja/või hüperglükeemia tekkimine. Organismi immuunsuse nõrgenemise tõttu võib tekkida või ägeneda infektsioon (näiteks tuberkuloosi aktiviseerumine).
Harvem võib tekkida vere hüübivuse suurenemine, tromboos, arteriaalse vererõhu tõus, glau-koom, psüühikahäired.
Harva (<1/1000) võib tekkida koljusisese rõhu tõus.
ÜLEANNUSTAMINE: Üleannustamise korral esinevad kõrvaltoimed väljendunumal kujul. Üleannustamise kahtluse korral pöörduda kohe arsti poole.
SÄILITAMINE: Preparaati tuleb säilitada toatemperatuuril (+15-+30oC).
Säilivusaeg (kuu/aasta)on märgitud pakendil pärast lühendit "EXP.:" (EXP. = expiry date). Pärast kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada.
Säilivusaeg toatemperatuuril on 5 aastat.
PAKEND: Medrol® 4 mg tabletid: 30, 100 tabletti pakendis.
Medrol® 16 mg tabletid: 50 tabletti pakendis.
TOOTJA: Pharmacia & Upjohn.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt