LOGEST TBL 0,075MG+0,02MG N21

Retseptiravim

8,27 €


Piirhind €4.41

Haigekassa 50% soodustusega €7.31

Haigekassa 75% soodustusega €6.84

Haigekassa 90% soodustusega €6.55

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Gestodenum Ethinylestradiolum
Toimeaine kogus
0.075 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N21

LOGEST DR N21
SUUKAUDNE RASESTUMISVASTANE PREPARAAT
KOOSTIS: Toimeained: iga tablett sisaldab 0,075mg gestodeeni, 0,02mg etinüülöstradiooli. Abiained: laktoos, maisitärklis, providoon-25000, magneesium stearaat, sukroos, povidoon 700 000, polüetüleenglükool, kaltsiumkarbonaat, talk, montanglükoolvaha. Pakendis on 21 kaetud tabletti.
NÄIDUSTUSED: Rasestumise vältimiseks.
VASTUNÄIDUSTUSED: Rasedus. Tõsised maksahaigused. Kui on esinenud naha kollasus või kogu keha sügelemine varasema raseduse ajal. Teised kollatõve vormid (Dubin-Johnsoni'i sündroom ja Rotor'i sündroom). Kui on olnud või on maksa kasvaja; trombe jalgade-, kopsude-, silmade- või muude organite veresoontes; südameinfarkt (või ükskõik milline haiguslik seisund, mis võib suurendada trombi tekke riski); rinnanäärme- või emaka limaskesta pahaloomuline kasvaja; diabeet,mis on põhjustanud veresoonte muutusi; rasvaainevahetuse häired; lööve varasema raseduse ajal, mida nimetatakse - gestatsiooni herpeseks; otoskleroos (kuulmise nõrgenemise üks vorme), mis on süvenenud varasema raseduse ajal; seletamatud verejooksud tupest. Sirprakne aneemia. Ülitundlikkus preparaadi komponentidele. Koheselt tuleb lôpetada ravimi manustamine järgmistel juhtudel: esimest korda tekkiv migreenitaoline vôi erakordselt tugev peavalu, akuutsed nägemishäired ja muud sensoorsed häired, tromboflebiidi vôi trombembootilise protsessi esmanähud, plaanilised operatsioonid (6 nädalat enne operatsioonid) ja/vôi pikemaajaline immobilisatsioon, ikteruse, anikteerilise hepatiidi vôi generaliseerunud pruurituse teke, epilepsiahoogude sagenemine, vererôhu oluline tôus, depressioon, tõsine ülakõhu valu või ebatavaline kõhu paistetus, rasedus.
KOOSTOIMED: LOGEST'i toimet võivad vähendada - antibiootikumid (ampitsilliin, rifampitsiin); griseofulviin (seenhaiguste ravi); fenüülbutasoon (põletikuvastane ravim, mida kasutatakse mõnede liigesehaiguste korral); fenütoiin, fenobarbitoon ja teised ravimid, mida kasutatakse epilepsia erinevate vormide ravis.
ANNUSTAMINE: Alustada tarvitamist menstruaaltsükli esimesel päeval. Võta vastavale nädalapäevale vastavast kohast tablett, seejärel iga päev üks tablett. Tablett võta iga päev samal kellaajal, soovitatavalt õhtul. Kui olete pakendi ära tarvitanud, järgneb 7-päevane tabletivaba periood, mil peaks tekkima menstruatsioonitaoline vereeritus. Järgmist LOGEST'i pakendit alustada 8.-ndal päeval isegi siis, kui menstruatsioon kestab.
MÕNE TEISE PREPARAADI VÄLJAVAHETAMINE LOGEST'i VASTU: Alustada LOGEST'i tarvitamist esimesel veritsuse päeval, mis tekib pärast eelmise ravimi viimase tableti võtmist.
KUI TABLETT ON SISSE VÕTMAST UNUSTATUD: Kui tavapärasest tableti võtmise ajast on möödunud alla 12 tunni, on rasestumine siiski välistatud, tablett tuleks koheselt sisse võtta ja järgmine tablett võtta oma tavapärasel ajal. Kui möödunud on üle 12 tunni, on rasestumisvõimalus olemas, unustatud tablett tuleb jätta vahele ja jätkata oma igapäevast tabletivõtmist, et mitte rikkuda tsüklit. Lisaks kasutada teisi rasestumisvastaseid vahendeid (v.a. rütmi- ja temperatuurimeetod).
KÕRVALTOIMED: Mõõdukad: veritsus, määriv vereeritus, peavalud, seedetrakti häired, pingetunne rindades, tuju muutused, kaalu muutused, kloasmid, halb taluvus kontaktläätsede suhtes. Need ei sunni kasutamist katkestama. Tõsised: tromboos, maksahaigused (kollatõbi), maksakasvajad. Need kõrvaltoimed esinevad väga harva ja nõuavad ravi kohest katkestamist.
TOOTJA: SCHERING AG

Nädalapäevad:
Pi - reede; So - laupäev; Ne - pühapäev; Po - esmaspäev; Ot - teisipäev; St - kolmapäev; Sht - neljapäev.
Küsi apteekrilt