LOCERYL RAVIMKÜÜNELAKK 50MG/ML 2,5ML

Retseptiravim

25,22 €


Piirhind €23

Haigekassa 50% soodustusega €14.97

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amorolfinum
Toimeaine kogus
50 MG/ML
Ravimivorm / pakend
LAKK
Kogus pakendis
2.5ML

LOCERYL LAKK 5% 2,5ML.
Lokaalne antimükootik.
INN. Amorolfini hydrochloridum
ATC-kood. D01AE16
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS. Toimeaine: amorolfiin ( hüdrokloriidina)
Küünelakk (5%) 50 mg/ml koos kilepakendis puhastuspadjakestega, mis on immutatud 70% isopropüülalkoholiga.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: LOCERYL on lokaalne antimükootik. LOCERYL'i toimeaine amorolfiin kuulub uude keemilisse klassi. Tema fungistaatiline vôi fungitsiidne toime pôhineb seente rakumembraani kahjustamisel steriinide biosünteesi môjutamise kaudu. Ergosteriini kontsentratsioon langeb, samal ajal kui kuhjuvad ruumiliselt ehituselt ebanormaalsed steriinid. Amorolfiinil on lai toimespekter. Ta on efektiivne pärmseente: Candida, Malassezia ehk Pityrosporum, Cryptococcus; dermatofüütide: Trichophyton, Microsporum, Epidermophyton; hallitusseente: Alternaria, Hendersonula, Scopulariopsis; Dermatiaceae: Cladosporium, Fonsecaea, Wangiella; dimorfsete seente: Coccidioides, Histoplasma, Sporothrix vastu. Bakterid, välja arvatud Actinomyces, ei ole amorolfiinile tundlikud. Propionibacterium acnes on ainult vähesel määral tundlik.
FARMAKOKINEETIKA.: Küünelakk: amorolfiin penetreerub ja difundeerub läbi küüneplaadi ning koguneb efektiivses kontsentratsioonis küüne alla, kus môju seentele on otsustava tähtsusega. Aktiivse koostisaine süsteemne imendumine on sellise kasutamisviisi puhul imeväike, kuna plasmakontsentratsioon jääb alla määratavuse piiri ((0,5 ng/ml) isegi pärast aastast kasutamist.
NÄIDUSTUSED: Dermatofüütide, pärmseente vôi hallitusseente pôhjustatud onühhomükoos. Dermatofüütide pôhjustatud dermatomükoosid, tinea inguinalis.
KASUTAMINE: Onühhomükoos. Küünelakk kantakse haigele sôrme- vôi varbaküünele üks kuni kaks korda nädalas. Patsient peaks küünelakki kasutades teadma järgnevat: 1.Esimest korda LOCERYL'i kasutades on oluline, et haiged kohad küünel (eriti küünepinnad) oleksid ära viilitud nii pôhjalikult kui vôimalik, kasutades selleks pakendis sisalduvat küüneviili. Seejärel puhastatakse küünepind pakendis sisalduva puhastuspadjakesega. Enne igat järgmist LOCERYL'i kasutamist tuleb küüned jällegi ära viilida ja puhastada eelmisest lakikihist. Pane tähele! Küüneviili, millega on viilitud haigeid küüsi, ei tohi kasutada tervete küünte viilimiseks! 2. Kasutades ühte pakendis olevat mitmekordse kasutamisega labidakest, kantakse küünelakk kogu küünepinnale ja lastakse kuivada. Laki kandmisel mitmele küünele kastetakse labidake pudelisse ja vôetakse välja pudelikaela puudutamata. Pärast kasutamist vôib labidakese puhastada sama puhastuspadjaga, mida kasutati küünte puhastamiseks. Pudelikese peab sulgema tihedalt. 3. Orgaaniliste lahustega (vedeldajad, piiritus jne.) töötamisel tuleb kasutada kaitsekindaid, et LOCERYL lakk küüntelt maha ei kuluks. Ravi peaks katkestusteta kestma kuni uue küüne pealekasvamiseni ja haigete kohtade lôpliku tervenemiseni. Kuuri pikkus sôltub pôhiliselt infektsiooni raskusastmest ja asukohast. Üldjuhul on see kuus kuud sôrmeküünte ja üheksa kuni kaksteist kuud varbaküünte puhul.
VASTUNÄIDUSTUSED: LOCERYL lakki ei tohi kasutada ravi suhtes ülitundlikeks osutunud patsiendid.
RASEDUS JA IMETAMINE: Tiinetel küülikutel suurenes kôrgete amorolfini annuste korral môningal määral embrüonaalne resorptsioon (embrüotoksilisus). Vôttes arvesse seda, et amorolfini süsteemne imendumine on pärast küünelaki ja kreemi kasutamist äärmiselt madal (vt. Farmakokineetika), tundub oht inimlootele olevat tühine. Kreemi ei tohiks kanda suurtele ja/vôi kahjustatud pindadele ning raseduse ja imetamise ajal ei peaks viima läbi kaetud kreemikihiga ravi.
KORVALTOIMED: Üksikjuhtudel on täheldatud kerget mööduvat pôletavat aistingut küünte ümbruses pärast küünelaki pealekandmist, mille pôhjustajaks oli arvatavasti lisand diklorometaan. Üksikjuhtudel on kreemiga ravimisel esinenud naha ärritusnähte erüteemi, sügelemise vôi kerge pôletava tunde näol.
ETTEVAATUST! Kuna käesoleval ajal puuduvad sellealased kliinilised kogemused, ei tohiks Loceryliga ravida lapsi, eriti väikelapsi ja imikuid. Ravi ajal LOCERYL lakiga tuleks vältida kosmeetilise laki ja kunstküünte kasutamist.
KôlBLIKKUSAEG JA SÄILITAMINE: Ravimit ei tohiks kasutada pärast aegumistähtaja (EXP) möödumist.
PAKEND: Küünelakk (5%)5 ml. Pakendis sisaldub samuti 60 kilepakendis puhastuspadjakest, mis on immutatud 70% isopropüülalkoholiga, 10 labidakest ja 30 küüneviili.
TOOTJA:F.HOFFMANN-LA ROCHE
Küsi apteekrilt