LIVIAL TBL 2,5MG N28 (RT)

Retseptiravim

29,43 €
Toode on hetkel laost otsas

Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Tibolonum
Toimeaine kogus
2.5 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N28

LIVIAL TBL 2,5MG N28
KOOSITS: Ühes tabletis sisaldub 2,5mg aktiivset ainet, mille nimetus on tiboloon. Lisaks veel abiaineid - kartulitärklis, laktoos, askorbüülpalmitaat ja magneesiumstearaat. Tabletid on avlged ning nende ühele poole on trükitud tekst "Organon" ja teisele poole "MK2".
LISAINFORMATSIOON: Tähtsaimad loomulikud suguhormoonid naistel on östrogeenid ja gestageenid. Need hormoonid on naistel hädavajalikud normaalseks suguliseks arenemiseks ja mängivad tähtsat rolli menstruatsioonitsükli kontrollis. Peamiselt toodetakse östrogeene ja gestageene munasarjades.
Kui naine vananeb, lõpetavad munasarjad järk-järgult suguhormoonide tootmise. Perioodi, mil see juhtub (tavaliselt umbes 50 eluaasta paiku), nimetatakse klimakteeriumiks ehk menopausiks. Kui munasarjad on eemaldatud kirurgiliselt (tehtud ooforektoomia) enne menopausi, tekib hormoonide produktsiooni langus väga äkitsi. Hormoonide produktsiooni vähenemine viib hästi tuntud klimakteeriliste vaevuste, nagu näiteks kuumalained ja öine higistamine, tekkele. Suguhormoonide puudus võib põhjustada ka tupe sisekesta õhenemist ja kuivamist. Seetõttu võib seksuaalvahekord olla valulik ja vaginaalsed infektsioonidvõivad sagedamini ette tulla.
Need füüsilised probleemid kombineeruvad mõnedel naistel ka meeleolu muutuste, närvilisuse, depressiooni, ärritatavuse ja sugutungi kadumisega.
Sageli jääb tähele panemata veel üks probleem - kiirenenud luude hõrenemine menopausi aegsetel ja järgsetele aastatel. Selle protsessi tulemusena muutuvad luud rabedaks ja kergesti murduvaiks (osteoporoos).
LIVIAL sisaldab tibolooni - ainet, mis võib asendada suguhormoone menopausi järgselt. LIVIAL võib kergendada klimakteerilisi vaevuseid nagu näiteks kuumahood ja öised higistamised. LIVIAL'il võib olla samuti parandav toime tupe limaskestale ja soodne efekt meeleolule ja sugutungile. LIVIAL võib samuti ära hoida luude hõrenemist, mis tekib peale menopausi.
ERinevalt mõnest teisest hormonaalsest preparaadist kasutades LIVIAL'i hormooni asendusteraapiana, ei tekita see emaka sisekesta stimulatsiooni. Seetõttu ei vii ravimine LIVIAL'iga igakuisele tupe veritsemisele.
OMADUSED JA NÄIDUSTUSED: Kasutatakse asendamaks organismi normaalseid suguhormoone, mille tase on alanenud peale menopausi. Menopausi ajal ja peale seda alaneb organismis suguhormoonide produktsioon. Naised võivad siis kannatada selliste kaebuste all, nagu kuumalainedm öised higistamised, tupe ärritus, depressioon ja sugutungi langus. Lisaks võib menopaus põhjustada luude hõrenemist (osteoporoosi). Preparaat võib vähendada menopausiaegseid kaebuseid ja ära hoida luude hõrenemist. LIVIAL võib vähendada neid sümptomeid ka naistel, kellel on munasarjad eemaldatud. Sümptomite leevendumine algab tavaliselt mõnede nädalate jooksul, aga parimad tulemused ilmnevad vähemalt peale kolmekuulist ravi. Luude hõrenemise ära hoidmiseks on vajalik pikaajaline ravi. LIVIAL ei ole ette nähtud kasutamiseks kontratseptiivina.
VASTUNÄIDUSTUSED: Mitte võtta LIVIAL'i enne 12 kuu möödumist patsiendi viimasest normaalsest menstruatsioonist. Kui võetakse enne seda tähtaega, siis võib suureneda võimalus ebaregulaarsete menstruaalverejooksude tekke võimalus.+
ETTEVAATUST NÕUDVAD OLUKORRAD: Rasedus; kui patsiendil on olnud või on praegu kasvajaid (N: rinna- või emakakasvaja); kui patsiendil on olnud või on praegu tromboosi (verehüübeid veresoontes); kui on olnud või on praegu südamehaigus või probleeme veresoontega; kui on hiljaaegu esinenud ootamatut veritsust tupest; kui on kunagi olnud või on praegu maksahaigus - informeerida enne preparaadi kasutamist arsti.
Ettevaatust ka juhul, kui on praegu või on kunagi olnud liiga kõrge vere kolesteroolisisaldus või liiga palju mõnda muud vere rasvade ainevahetuse komponenti. Informeerida arsti ka juhul, kui patisent on hiljuti tarvitanud suguhormoone. Pikaajalise ravi korral on soovitav käia igal aastal meditsiinilises kontrollis.
KOOSTOIMED: Ettevaatust kooskasutamisel antikoagulantidega (tromboosi vältimise ravim).
RASEDUS JA IMETAMINE: Tarvitamine vastunäidustatud.
LIIKLUSOHTLIKKUS: LIVIAL ei oma mingisuguseid mõjusid tähelepanu- ja kontsentratsioonivõimele.
ANNUSTAMINE: Võtta üks tablett päevas, soovitavalt iga päev ühel ja samal ajal. Pakendis on 1 või 3 läbivajutatavate pesadega riba, igaüks 28 valge tabletiga. Esimene tablett tuleb võtta riba ülemisest reast vastava nädalapäevaga tähistatud pesast. Seejärel peab järgima nooltega märgitud suunda ja jätkama, võttes iga päev ühe tableti, kuni pakk saab tühjaks. Tabletid neelata alla vähese vee või mõne muu joogiga.
KUI UNUSTATAKSE TABLETT VÕTMATA: Sel juhul võtta tablett kohe, kui see meenub, aga seda juhul, kui plaanitud ajast ei ole möödunud üle 12 tunni. Kui on möödunud üle 12 tunni, jätta vahelejäänud annus võtmata ja minna edasi järgmise ettenähtud tabletiga õigeaegselt.
ÜLEANNUSTAMINE: Sümptomid - iiveldus ja oksendamine ning naistel võib mõne päeva pärast tekkida vereeritus tupest.
KÕRVALTOIMED: Peamiselt võivad need kõrvaltoimed esineda esimeste ravikuude jooksul: verejooks ja veritsus tupest, tupevoolused, valu rindades ja kõhuvalu. Teised kõrvaltoimed, mis võivad juhuslikult tekkida on - peavalu või migreen, tursed labajalgadel ja säärtel, peapööritus, sügelus, kaalu suurenemine, iiveldus, lööve, suurenenud karvakasv näopiirkonnas ja depressioon.
RAVI TULEB LÕPETADA: kui esineb mõni tromboosile viitav näht (N: äkiline või tugev peavalu, nõrkus või tuimus kätes ja jalgades, valu sääremarjades, peapööritus, minestus, äkiline nägemishäire, kõnelemishäired, hingeldus) või muutub patsiendi nahk ja silmavalged kollaseks.
TOOTJA: ORGANON, Holland.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt