IMODIUM CAPS 2MG N20

Retseptiravim

5,89 €


Piirhind €4.12

Haigekassa 50% soodustusega €5.08

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Loperamidum
Toimeaine kogus
2 MG
Ravimivorm / pakend
CAPS
Kogus pakendis
N20

IMODIUM CAPS 2MG N20
Kôhulahtisuse vastane ravim.
INN. Loperamidum
ATC-kood:A07DA03
SÜNONÜÜMID: Capent, Diacure, Diaremide, Donafan, Election, Enterol, Entosec, Imosec, Loperan, Loperamide hydrochloride, Motilan, Normotil, Obstar, Oldon, Regulane, Suprasec, Vacontil, Viltar.
KOOSTIS: Iga kapsel sisaldab 2 mg loperamiid hüdrokloriidi.
OMADUSED: Loperamiid seostub sooleseina opiaatretseptoriga ja järgnevalt inhibeerib atsetüülkoliini ja prostaglandiinide vabanemist, sellega vähendades peritaltikat ja pikendades soole läbimisaega. Preparaat suurendab ka anaalsfinkteri toonust, seega vähendades pakitsust ja inkontinentsi.
NÄIDUSTUSED: Ägeda ja kroonilise diarröa sümptomaatiliseks raviks.
VASTUNÄIDUSTUSED: Alla 5 aastased lapsed. Akuutne düsenteeria. Ravi lôpetada kui ilmneb kôhukinnisus vôi areneb subiileus. Raseduse ajal kaaluda oodatavat terapeutilist kasu vôimaliku kahjuohuga.
KôRVALTOIMED: Ülitundlikkusreaktsioonid; kôhukinnisus ja kôhupinge. Sageli sümptomid, mida on raske eristada diarröaga seotud sümptomitest nagu: kôhuvalu ja düskomfort; iiveldus ja oksendus; väsimus; uimasus ja unisus; suukuivus.
DOSEERIMINE: Täiskasvanud ja üle 5 aastased lapsed: äge diarröa- 2 kapslit täiskasvanutele ja 1 kapsel lastele, edasi 1 kapsel peale iga järgnevat vedelat istet. Krooniline diarröa- algdoos 2 kapslit päevas täiskasvanutele ja 1 kapsel päevas lastele; seda algdoosi kohandada kuni on saavutatdud 1-2 normaalset istet päevas, mis reeglina saavutatakse säilitusdoosiga 1-6 kapslit päevas. Maksimaalne doos täiskasvanutele on 8 kapslit päevas; lastel 3 kapslit 20 kg kohta.
PAKEND: Kapslid 0,002 N20.
TOOTJA: JANSSEN PHARMACEUTICA, Belgia.


Küsi apteekrilt