HYDROSORB COMFORT HÜDROGEELSIDE 7,5X10CM N5 /900706/

14,55 €
Toode on hetkel laost otsas

Ava ravimi infoleht

Ravimivorm / pakend
HÜDROGEELSIDE
Kogus pakendis
N5

Tootetutvustus, otstarve
Läbipaistev hüdrogeelside. Side on kaetud gaasivahetust soodustava, kuid niiskust- ja mustusttõrjuva polüuretaan kattekihiga. Hydrosorb comfort haavasidet ümbritseb kleepäär haavasideme kiireks ja mugavaks fikseerimiseks. Sideme läbipaistvat eemaldatavat kattekilet saab kasutada haavaparanemisprotsessi dokumenteerimiseks.

Hydrosorb comfort suudab anda haavale niiskust ja samas ka imada haavaeksudaati. Seetõttu tekib niiske haavakeskkond, mis soodustab kiiremat haava paranemist. Side ei kleepu haavale ning on lihtsalt ja jääkidevabalt eemaldatav. Tänu sellele on haava jälgimine võimalik ka sideme vahetuseta.

Näidustused: Kõikide pinnapealsete granulatsiooni- ja epitelisatsioonifaasis olevate haavade hooldamiseks. Epitelisatsioonifaasis võib Hydrosorb comfort jääda haavale kuni seitsmeks päevaks.

Kasutamisjuhised
Valige välja sobiva suurusega Hydrosorb comfort side. Kaitsekile eemaldada, Hydrosorb comfort asetada haavale, suruda haavapinna. Hydrosorb comfort side on ümbritsetud plaastriga ja ei vaja seega eraldi fikseerimist. Liigestel ja ümaratel kehaosadel lõigake Hydrosorb comfort haavasideme kleepäärt vastavalt vajadusele. Et haavaparanemiseprotsessi dokumenteerimist lihtsustada, on toode kaetud läbipaistva kattekilega, millele saab märkida kuupäeva, patsiendi nime ning haavaservade kontuurid. Seejärel kile ettevaatlikult eemaldada ja haavadokumenti lisada: vt joonised 2a kuni 2h. Vähese sekreedi korral võib Hydrosorb comfort kuni seitsmeks päevaks haavale jääda. Haavasekreedi imendumist näitab geeli tuhmimaks muutumine ja/või õhumulli tekkimine sideme alla. Kui õhumull on muutunud haava suuruseks, peab sidet vahetama. Hydrosorb comfort haavasideme vahetamisel kleepääre nurk lahti teha ja side ettevaatlikult eemaldada.

Koostisosade loetelu
Geel koosneb absorbeerivast polüuretaan-poüuurea hübriid polümeridest, mis sisaladavad propüleenglükooli.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Hydrosorb comfort võib üksikutel juhtudel tekitada nahalöövet. Mitte kasutada kui esineb ülitundlikkus mõne koostisaine vastu.

Vastunäidustused: Hydrosorb haavasidet mitte kasutada kliiniliselt infitseeritud haavadel ja kolmanda astme põletushaavadel.

Tähelepanu! Enne raskesti paranevate haavade ravimist on vajalik arsti poolt läbi viia haavaseisundi hindamine ja haavaravi takistavate põhjuste diagnoosimine. Ravi Hydrosorb comfort haavasidemega ei asenda haavaravi takistavate põhjuste ravi.

Säilitamistingimused
Pakendit säilitada temperatuuril 5°C - 40°C. Pakendi sisu on steriilne kuni pakendi avamiseni. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
Mõõdud: 7,5 x 10 cm. Pakis on 5 tk.

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Laagri Ärimaja, Vae 16, Laagri, 76401 Harjumaa, tel. +372 650 1901

Päritoluriik
Saksamaa
Muud tooted
Küsi apteekrilt