HYDROCLEAN PLUS RINGERIGA HAAVASIDE 10X10CM N10

Abivahend


Piirhind €57.2

Haigekassa 50% soodustusega €41.5

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


70,10 €

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
PLAASTER
Kogus pakendis
N10

Tootetutvustus, otstarve
Iseloomustus
HydroClean plus on hüdroaktiivne haavaside, mille sees on peamiseks koostisosaks eriti suure imamisvõimega materjal – polüakrülaat (SAP), mis on aktiveeritud Ringeri lahusega ja milles on antibakteriaalne polüheksametüleen-biguaniid (PHMB).
Sideme haavapoolsel küljel on silikoonjooned, mis takistavad sideme kleepumist haavale. Sideme teine külg on aga kaetud veekindla polüpropüleenkilega, mis hoiab ära haavapadja enneaegse kuivamise, mistõttu suudab side haava sisse kuni kolm päeva niiskust anda. Samas takistab kile fikseeriva sideme läbimärgumist.
Omadused
HydroClean plus erladab haava sisse Ringeri lahust kuni kolm päeva. Kuna side suudab samaaegselt haavasekreeti imada, toimub interaktiivne ja pidev haava puhastamine.
Polüheksametüleen-biguaniid toimib antibakteriaalselt ja pidurdab bakterite kasvu haavapadjas. Seeläbi väheneb rekontaminatsioonioht kogu kasutamisaja jooksul.
HydroClean plus haavasidemes kasutatud polüakrülaat lülitab välja haavaparanemist segava matrix-metalloproteinasese (MMP), mis kroonilise haavandi stagneeruva paranemisprotsessi uuesti aktiveerib.
Näidustused
Niiskeks haavaraviks raskestiparanevatele haavadele. HydroClean plus sobib eelkõige krooniliste ja raskestiparanevate haavade hooldamiseks puhastusfaasis ja võib kasutada ka stagneeruva paranemisprotsessiga haavadel haavaparanemise aktiveerimiseks.

Võimalikud kõrvaltoimed
Ravi alguses võib kahjustatud koe eemaldamise tõttu haav suureneda. See on siiski märk algavast paranemisprotsessist. Niiske haavaravi ajal võivad haava servad punetada, mis reeglina tähistab reaktiveerunud vereringet. Haavaparanemise alguses võib esineda ka spontaanset haava verejooksu. Üldiselt tähistab see algavat haava paranemist. Siiski tuleb põhjuseid individuaalselt välja selgitada. Hydroclean plus ei põhjusta valusid, kuid lahtine haav ise on väga tundlik mehaanilistele ärritustele. Tihti aitab, kui sidet paari tunni pärast Ringeri lahusega lisaks niisutada (sidet vahetamata), kuid sobiva analgeetika kasutamine on samuti lubatud.

Kasutamisjuhised
Hydroclean plus asetatakse haavale valge küljega nii, et markeeringuga osa jääks väljapoole. Hydroclean plus peab olema haavapõhjaga tihedas kontaktis ja veidi üle haava servade ulatuma. Sügavad haavad võib täiendavalt Hydroclean plus cavity sidemega tamponeerida ja Hydroclean plus sidemega katta. Seejärel Hydroclean plus fikseerida.
Hydroclean plus haavasidet peab hiljemalt kolme päeva pärast vahetama. Suure niiskusevajadusega haavadel võib haavapadi siiski enne ära kuivada. Sellistel juhtudel peab sidemevahetus varem toimuma. Kui haavapadi on siiski haava külge kuivanud, tuleb seda enne sideme eemaldamist Ringeri lahusega loputada ja mõne minuti pärast saab sidet valutult eemaldada.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Enne raskestiparaneva haava ravi alustamist on vajalik läbi viia arstipoolne haava seisundi hindamine ja välja selgitada haavaparanemist segavad põhjused. Ravi Hydroclean plus haavasidemega ei asenda haavaparanemist raskendavate põhjuste ravi.
Hydroclean plus haavasidet mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkust sideme koostisosade vastu.

Hydroclean plus haavasidet ei tohi lõigata ega muul moel mehaaniliselt purustada. Niiske ravi Ringeri lahusega ei lagunda elujõulisi rakke, võib aga siiski plantaarset (jalatalla) sarvkesta paisutada, mis on nähtav valkja katuna. Seetõttu on soovitav haava servasid rasvase salviga või vesi-õlis-emulsiooniga hooldada. Seejuures tuleb vaadata, et nahale ei jääks salvijääke.

Säilitamistingimused
Hoida temperatuuril kuni 30°C. Pakendi sisu on seni steriilne, kuni pakend on terve. Mitte resteriliseerida. Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Seadme ja pakendi sisu
10 x 10 cm - 10 tk

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: PAUL HARTMANN AG, Saksamaa
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Vae 16, Laagri 76401, Harjumaa
Telefon: 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa