HUMULIN R INJ 100TÜ/ML 3ML KOLBAMPULL N5

Retseptiravim

31,86 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €31.86

Haigekassa 50% soodustusega €17.18

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Insulinum humanum
Toimeaine kogus
100 TÜ/ML
Ravimivorm / pakend
INJ
Kogus pakendis
N5

HUMULIN L INJ 100TÜ/ML 10ML
KOOSTIS: HUMULIN on iniminsuliini vorm. Ravim sisaldab 100 toimeühikut / ml (U-100), viaal sisaldab 10 ml (1000 toimeühikut).
HUMULIN R (lahustuv): steriilne, selge, värvusetu humaaninsuliin, mis on vees lahustatud - pH on 7.0 kuni 7.8. HUMULIN R sisaldab glütserooli ja säilitusainena m-kresooli.
HUMULIN N (isofaan): steriilne, valgetest kristallidest koosneva isofaanhumaaninsuliini suspensioon isotoonilises fosfaadi lahuses pH 6.9-7.5.
HUMULIN L (tsinksuspensioon): steriilne humaaninsuliini tsinksuspensioon pH 7.0-7.8. Kristallid moodustavad insuliinist 70%.
HUMULIN U (tsinksuspensioon): steriilne, valge humaaninsuliini tsinksuspensioon pH 7.0-7.8.
HUMULIN M3: steriilne humaaninsuliini suspensioon. Mikstuuri moodustab 30 % lahustuvat ja 70% isofaaninsuliini.
HUMULIN N ja M-mikstuur sisaldavad m-kresooli, fenooli, protamiini, glütserooli, tsinkoksiidi ja dinaatriumfosfaati. HUMULIN L ja HUMULIN U sisaldavad metüül-parahüdroksübensoaati, tsinkoksiidi ja naatriumatsetaati.
Kasutada kindlasti HUMULIN'i tüüpi, mille arst on haigele kirjutanud. Ilma arsti või diabeediõe ettekirjutuseta insuliinitüüpi mitte muuta. Olla ettevaatlik insuliini vahetamisel.
Insuliin on looduslik hormoon, mida saadakse inimese kõhunäärmest. HUMULIN'i valmistatakse laborites DNA rekombinantse tehnoloogiaga ning saadud insuliini struktuur on samasugune kui looduslikul hormoonil.
NÄIDUSTUSED: Diabeedi puhul insuliini asendaja.
Diabeet tekib, kui kõhunääre ei tooda vere glükoositaseme reguleerimiseks piisavalt insuliini. HUMULIN kujutab oma olemuselt organismis puuduva insuliini asendajat.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus.
Kui patsient on arvamusel, et on tekkimas "HÜPO"- seisund (madal veresuhkru sisaldus), mitte teha HUMULIN'i süsti. Keelatud on mootorsõidukite juhtimine selles seisundis.
--- Kui patsient on manustatavat insuliinikogust vastavalt arsti ettekirjutusele suurendanud, võivad hoiatavad sümptomid veresuhkru liigmadalale langemisest jääda märkamatuks. Patsient peab hoolikalt läbi mõtlema, millal ta toitub, kui sageli võimleb ja kui intensiivselt ta seda teeb. Samuti tuleb pidevalt jälgida oma veresuhkru taset.
--- Üksikutel patsientidel esineb loominsuliinilt humaaninsuliinravile üleminekul "hüpo"-seisundeid, mille sümptomid on oma iseloomult nõrgemad ja tavapärasest erinevad. Kui patsiendil esineb sageli "hüpo"-seisundeid või on raskusi nende identifitseerimisega, rääkida sellest oma raviarstile.
Kindlasti võtta ühendust arsti või raviõega, kui patsient: -- on hiljuti olnud haige; --- tarvitab mõnd teist ravimit. (Insuliinivajadus võib rasestumisvastaste vahendite, steroidide, kilpnäärme hormoonasendusravi, diabeedi tablettravi, aspiriini, antibiootikumide, mõnede antidepressantide, samuti kõrgvererõhu ja angiini ravimisel tarvitatavate ravimite mõjul muutuda); --- patsiendil esineb maksa- või neerutalitluse häireid; neerupealse, ajuripatsi või kilpnäärme talitlushäireid; --- patsiendi kehaline koormus on tavalisest kõrgem; --- on rase või toidab rinnaga last; --- läheb pikemale reisile (ajavahe riikide vahel võib põhjustada muutusi süstimis- ja toitumisgraafikus).
ANNUSTAMINE: Järgida täpselt arsti ettekirjutusi ja külastada regulaarselt diabetoloogi. Insuliinitüübi muutmine (näit. loominsuliinilt humaaninsuliinile üleminek) võib põhjustada ka vajalike insuliinikoguste muutumist - kogus võib nii suureneda kui väheneda. Muudatus võib olla vaid ühekordne või pidev.
Süstida HUMULIN naha alla või lihasesse vastavalt arsti ettekirjutusele. HUMULIN R'i võib süstida mitu korda päevas. HUMULIN N, HUMULIN L ja HUMULIN U süstitakse tavaliselt kaks korda päevas. Paljud inimesed süstivad kaks kolmandikku päevakogusest hommikul ja ühe kolmandiku õhtul.
* HUMULIN'i süstimiseks ettevalmistamine: --- HUMULIN R on eelnevalt lahustatud vees, seega pole ravimi loksutamine vajalik. Kasutamiseks sobib HUMULIN R vaid siis, kui see oma välimuselt meenutab vett. Vedelik peab olema selge, värvusetu ja ilma lisanditeta.
--- HUMULIN N, HUMULIN L, HUMULIN U ja HUMULIN M vajavad enne kasutamist loksutamist. Teha seda käes viaali keerutades. Viaali ei tohi tugevalt raputada, sest selle tagajärjel tekivad õhumullid ja vaht võivad doosi võtmist raskendada. Kõik ülaltoodud HUMULIN'tüübid peavad kasutamisel olema oma väljanägemiselt ühtlaselt piimjad ja hägused.
--- Mitte kasutada viaali, kui insuliini valge sade vajub pärast viaali raputamist viaali põhja tagasi. Kasutamiskõlbmatu on viaal, milles insuliinis on pärast loksutamist valged tahked osakesed, mis kleepuvad viaali seintele või põhja külge, nii et viaal näeb välja külmununa.
* Insuliini süstimine: --- Pesta käed puhtaks;
--- Puhastada hoolikalt süstekoht, kuhu kavatsetakse süstida. Desinfitseerida viaali kummikork, metallümbrist korgi küljest mitte lahti võtta;
--- Süstimisel kasutada puhast steriilset süstalt ja nõela, millega läbistada kummikork ja tõmmata süstlasse vajalik insuliinikogus. Arst või õde näitab patsiendile, kuidas süstimine käib. Samade süstalde või nõelte kasutamine mitme isiku poolt ei ole lubatud;
--- Süstida naha alla vastavalt õpetusele. Ei tohi süstida otse veeni. Samuti ei ole soovitav süstekohta vahetult süstimise järgselt hõõruda. Uus süstekoht peaks asuma eelmisest süstekohast vähemalt 1 cm kaugusel, samuti vahetada süstekohti vastavalt saadud juhistele;
--- HUMULIN'i erinevate tüüpide segamisvajadusest teatab patsiendile arst. Kui patsient peab insuliini ise valmistama, tõmmata esimesena süstlasse HUMULIN R, seejärel HUMULIN N ja süstida kohe. Toimida alati ülalkirjeldatud viisil. HUMULIN M insuliinitüüpe tavaliselt teiste insuliinitüüpidega kokku ei segata.
ÜLEANNUSTAMINE: Võtta glükoositablette või suhkrut ja puhata. Nii toimides saab tihti kergekujulisest "hüpo"-seisundist või väiksemast insuliini üledoseerimisest üle. Süstides glükagooni saab ravida keskmise tugevusega hüpoglükeemiat. Pärast glükagooni süstimist, võtta glükoosi või suhkrut. Kui glükagooni annustamisest kasu ei ole, kui enesetunne halveneb, hingamine nõrgeneb, haige muutub kahvatuks, kutsuda kohe kiirabi. Patsient peab paluma arsti informeerida end glükagoonist.
"Hüpo"- või "hüper"-seisundite mitteravimine võib viia väga tõsiste tagajärgedeni. Need seisundid võivad põhjustada iiveldust, oksendamist, veekaotust, teadvusekaotust, koomat ja viia isegi surmani.
--- Hoida alati varuks lisasüstlaid ja HUMULIN'i viaali; --- kanda alati kaasas midagi, mis näitab, et patsient on diabeetik (pass, käevõru);
--- kanda alati kaasas glükoositablette.
ENAMESINEVAD DIABEETIKUTE PROBLEEMID: * Hüpoglükeemia:
Hüpoglükeemia ("hüpo" - madal veresuhkur) tähendab sisuliselt, et veres ei ole piisavalt suhkrut. Hüpoglükeemia tekkepõhjuseks võib olla: insuliini üledoseerimine; insuliinidoos on muutunud; toidukordade vahelejätmine või edasilükkamine, ravidieedi muutmine; organism saab vahetult enne või pärast söögikorda liiga tugeva füüsilise koormuse; haigestumine (eriti kui esineb kõhulahtisus, oksendamine); neerupealiste, ajuripatsi või kilpnäärme talitlushäired, maksa- või neeru seisundi halvenemine; alkoholi või ravimite tarvitamine võib samuti veresuhkru taset mõjutada.
Tavaliselt ilmuvad madala veresuhkrutaseme esimesed sümptomid suhteliselt kiiresti. Vastavateks sümptomiteks on: väsimus; iiveldus; närvilisus-värinad; südamepekslemine; peavalu; nägemishäired; külm higi.
* Hüperglükeemia ja diabeetiline ketoatsidoos: Hüperglükeemia ("hüper" - liiga kõrge veresuhkur) tähendab sisuliselt, et organismil on insuliini puudus. Hüperglükeemia tekkepõhjuseks võib olla: väljakirjutatud insuliini mittetarvitamine; annustatav insuliinikogus on arsti poolt ettekirjutatud kogusest väiksem; määratud ravidieedist rohkem söömine; palavik, nakkus või emotsionaalne stressiseisund.
Hüperglükeemia võib välja areneda diabeetiliseks ketoatsidoosiks. Esimesed sümptomid ilmuvad alles mõne tunni või päeva möödudes. Vastavateks sümptomiteks on: janu; sage urineerimine; isu puudumine; iiveldus, oksendamine; punetav nägu; magus (puuviljalõhna meenutav) hingeõhk; unisus, väsimus; hingamisraskused ja kiire pulss.
Sel juhul vajab patsient kohest arstiabi.
* Haigestumine: Kui patsient on haige, eriti kui tal esineb iiveldus, oksendamine, võivad manustamiseks vajalikud insuliinikogused muutuda. Isegi kui patsient tavapäraselt ei toitu, vajab ta sellest hoolimata insuliini. Teha uriini ja vereproov, järgida arsti poolt määratud haigusrezhiimi.
* Allergia insuliini suhtes: Lokaalne allergia: Mõnedel inimestel ilmub insuliini süstekoha ümbrusesse paistetus, punetus, sügelus. Tavaliselt taandub see iseenesest mõne päeva või nädala jooksul. Teatada arstile.
Üldine allergia: See insuliini tarvitamise tagajärjel tekkiv allergiavorm esineb harva. Allergia sümptomiteks on: üle kogu keha leviv lööve; vererõhu langus; hingamisraskused; südamekloppimine; õhupuudus; higistamine. Kui haige arvab, et tegu on insuliini poolt põhjustatud allergiaga, pöörduda koheselt arsti poole.
* Lipodüstroofia: Kui on märgata süstekohal naha paksenemist või lohkuvajumist, pöörduda arsti poole.
SÄILITAMINE: Külmkapis temperatuuril 2-8°C. Mitte hoida ravimit otsese päikesevalguse või soojenduskehade läheduses, mitte lasta külmuda. Kui pole võimalik ravimit külmkapis säilitada, võib seda üks kuu säilitada toatemperatuuril (kuni 25°C).
TOOTJA: ELI LILLY
Info - originaal.Küsi apteekrilt