GRANUFLEX PASTA 30G

7,88 €

262,67 €/kg


Ravimivorm / pakend
PASTA
Kogus pakendis
30G

Tootetutvustus, otstarve
Granuflex pasta on mõeldud kasutamiseks koos Granuflex plaastritega ja seda võib kasutada samade näidustuste puhul. Eriti sobib pasta eksudaadiga nahahaavandite puhul. Granuflex pasta eesmärk on liigse eksudaadi imamine haavalt, mistõttu pikeneb plaastri kasutusiga ja plaastrivahetus võib toimuda harvemini. Teine näidustus on haavapinna süvendite ja ebatasasuste täitmine, hõlbustades sellega plaastri paigaldamist.

Granuflex pasta sisaldab looduslikke hüdrokolloide dermatoloogiliselt kontrollitud kandjatel (Plastibase*) ja sarnaselt Granuflex plaastritele on ka pasta hüpoallergiline.

Kasutamisjuhised
Kasutamine:
Tuubi sisu on steriilne kuni tuubi avamiseni või selle purunemiseni. Kui tuub on avatud, pole sisu steriilsus enam tagatud ja seetõttu on see mõeldud ühekordseks kasutamiseks. Pärast haava puhastamist pigistage pasta tuubist otse haavale. Siluge pasta haava pinnal siledaks steriilse labidakese või steriilse kinnastatud sõrmega. Pasta pind ei tohi olla kõrgem haavaümbruse naha pinnast ja pasta ülejääk tuleb eemaldada. Hoolitseda tuleb selle eest, et pastat ei jääks haavaümbruse nahale, mis halvendab plaastri liimuvust. Pärast pasta pealemäärimist asetatakse plaaster haavale nagu tavaliselt.

Eemaldamine:
Granuflex pasta koostis sarnaneb plaastri omale ja ta moodustab koos niiskusega geeli. Selle võib plaastri vahetamise ajal hõlpsalt eemaldada soolalahusega (vt. Plaastri kasutusjuhist). Uue plaastri paigaldamise korral tuleb haava äärtele kleepunud pasta eemaldada.

Koostisosade loetelu
Sisaldab looduslikke hüdrokolloide dermatoloogiliselt kontrollitud kandjatel (Plastibase*)

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Tähelepanu!
(1)Ärge tampoonige pastaga siinuse ja fistuli aktiivseid väljundeid. (2)Granuflex pasta kasutamise kohta haavade puhul, mis on tekkinud sügava mükootilise infektsiooni, süüfilise või tuberkuloosi tõttu, andmed puuduvad. (3) Lihas-, kõõlus- ja luuhaavu peab ravima meditsiiniasutuses. (4) Haavainfektsioon: krooniliste haavade kolonisatsioon on tavaline ja Granuflex pasta kasutamine pole vastunäidustatud. Kui esineb süsteemse või lokaalse infektsiooni kahtlus või Granuflex pasta kasutamise ajal tekib infektsioon, tuleb haiget vastavalt ravida ja haava olukorda hoolikalt kontrollida. See võib tähendada, et plaastreid tuleb vahetada tavalisest sagedamini. (5) Kolmanda astme põletushaavad. (6) Infektsioon: kui ilmnevad kliinilise infektsiooni nähud, nagu näiteks ebatavaline lõhn või eksudaadi värvi. Hüdrokolloidpasta muutumine, palavik või tselluliit (haavapiirkonna tundlikkus ja punetus), tuleb haavast võtta bakteriaalne proov. Kliinilise infektsiooni nähtude ilmnemise korral tuleb kohe alustada vastavat ravi. Granuflex plaastreid võib ka ravi ajal kasutada, kui arst peab seda vajalikuks.

Steriilne pasta 30 g tuubides. Toode tarnitakse steriilselt. Kui tuub on vigastatud, ei tohi pastat kasutada. Steriliseeritud gammakiirguses. Ühekordseks kasutamiseks.

Säilitamistingimused
Hoida toatemperatuuril. Hoida külmumise ja liigse niiskuse eest.

Seadme ja pakendi sisu
Hüdrokolloidpastaasta

Tootja või tootja volitatud esindaja
Linus Medical, Narva mnt. 5, 10117 Tallinn.

Päritoluriik
Suurbritannia