FTOROCORT SALV 0,1% 15G

Retseptiravim

5,76 €
Toode on hetkel laost otsas

Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Triamcinolonum
Toimeaine kogus
0.1 %
Ravimivorm / pakend
SALV
Kogus pakendis
15G

FTOROCORT UNG 0,1% 15G
Salv
INN. Triamcinolonum
ATC-kood: D07AB09
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: Salv (15 g) sisaldab 0,1% triamtsinoloonatsetoniidi, veega eemaldatav salvialus.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Triamtsinoloon on keskmise tugevusega glükokortikosteroid. Glükokortikosteroidid tungivad naha sarvkihti ja mójustavad ka sügavamal asuvaid naharakke. Reeglina imendub ainult väike kogus triamtsinolooni, mis ei mójusta üldist hormonaalset tasakaalu. Siiski vóib üksikutel suurema imendumise juhtudel ilmneda süsteemseid toimeid.
NÄIDUSTUSED: Dermatiidi, ekseemi vói psoriaasi sümptomaatiline ravi.
ANNUSTAMINE: Määrida nahale óhukese kihina 1...2 korda ööpäevas. Ravi ei tohi kesta kauem kui hädavajalik.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus salvi komponentide suhtes. Nahatuberkuloos, herpes simplex ja herpes zoster nahal, tuuleróuged. Naha seen- vói bakteriaalne infektsioon. Ei tohi kasutada näol rosacea, acne vulgaris'e ja perioraalse dermatiidi korral, samuti mähkmedermatiidi korral. Vastunäidustatud on kórvahaigused, kui kuulmekile on mulgustunud. Glükokortikosteroide sisaldavaid dermatoloogilisi preparaate tuleb üldjuhul kasutada lühiajaliselt. Triamtsinoloonatsetoniidi avastamine uriinis dopingukontrollis toob kaasa sportlase diskvalifitseerimise.
ETTEVAATUST! Ravimit ei tohi määrida silmade ümbrusse. Ettevaatlik tuleb olla kasutamisega näonahal ja haudunud naha korral. Lastel ei kasutata kauem kui 5 päeva, ei tohi katta oklusioonsidemega.
RASEDUS JA IMETAMINE: Raseduse ajal ei tohi ravimit kasutada. Imetamise ajal sóltub kórvaltoimete oht imikule salvi imendumise ulatusest, kahjustatud nahapiirkonna suurusest ja kahjustuse laadist. Imendumist suurendab oklusioonsideme kasutamine.
KôRVALTOIMED: Pikaajalise ravi korral halveneb haavade paranemine, tekivad naha atroofia, petehhiad ja verevalumid, näopunetus ja teleangiektaasiad, suurenenud higistamine, purpura, striiad, hirsutism, akne, erütematoossele luupusele sarnased nahakahjustused. Süsteemseid kórvaltoimeid on täheldatud ainult erandjuhtudel.
ÜLEANNUSTAMINE: Oklusioonsideme kasutamisel vóib imendumine suureneda ning tekkida süsteemsed kórvaltoimed (vt Kórvaltoimed). Ravimi allaneelamise korral on ravi sümptomaatiline.
SÄILITAMINE JA KôLBLIKKUSAEG: Toatemperatuuril, 2 aastat.
PAKEND: 0,1% salv 15 ml tuubis.
TOOTJA: GEDEON-RICHTER, Ungari.
Küsi apteekrilt