DICLOFENAC-RATIOPHARM GASTRORESIST TBL 50MG N50

Retseptiravim

3,10 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €1.75

Haigekassa 50% soodustusega €3.1

Haigekassa 75% soodustusega €3.1

Haigekassa 90% soodustusega €3.1

Haigekassa 100% soodustusega €3.1


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Diclofenacum
Toimeaine kogus
50 MG
Ravimivorm / pakend
GASTRORESISTENTNE TBL
Kogus pakendis
N50

DICLOFENAC-ratiopharm® TBL 50MG N50
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: DICLOFENAC-ratiopharm® 25 enterotablett sisaldab 25 mg, DICLOFENAC-ratiopharm® 50 enterotablett sisaldab 50 mg diklofenaknaatriumi.
DICLOFENAC-ratiopharm® 50 suposiit sisaldab 50 mg diklofenak-naatriumi.
DICLOFENAC-ratiopharm® 100 suposiit sisaldab 100 mg diklofenak-naatriumi.
NÄIDUSTUSED: Valu. Reumaatilised haigused.
ANNUSTAMINE: Sõltuvalt haiguse raskusest on ööpäevane annus 50...150 mg. Tavaliselt võtavad täiskasvanud ravi alguses 50 mg 3 korda ööpäevas. Pikemaajalise ravi puhul on küllaldane manustada 50 mg 2 korda ööpäevas (hommikuti ja õhtuti). Seda annust võib veelgi vähendada. Öise ja hommikuse valu leevendamiseks piisab 50 mg-se tableti sissevõtmisest, mida võib kom-bineerida suposiidiga. Suposiit manustatakse enne uinumist. Sealjuures võib ära jätta õhtuse 50 mg tableti ja sõltuvalt haigestumise raskusest kasutada ühte DICLOFENAC-ratiopharm 50 supo-siiti.
DICLOFENAC-ratiopharm 100 ei sobi toimeaine suure sisalduse tõttu laste ja noorukite raviks.
Alates 6. eluaastast võib kasutada 50 mg tablette või 25 mg suposiite.
Tablette võtta sisse vähese vedelikuga puruks närimata, enne või pärast sööki. Ravi kestuse määrab arst.
VASTUNÄIDUSTUSED: Diklofenaknaatriumi ei tohi kasutada mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandi puhul, ülitundlikkuse korral (nt astmahoogude, nahareaktsioonide, ägeda nohu korral), samuti ülitundlikkusel atsetüülsalitsüülhappe jt mittesteroidsete põletikuvastaste preparaatide suhtes; maksafunktsiooni raskete häirete ja vereloomehäirete puhul.
ETTEVAATUST! Ettevaatlik tuleb olla järgmistel juhtudel:
- varemesinenud mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid koos mao ja sooletrakti kaebustega;
- kõrge vererõhuga kulgevad maksa- ja neerukahjustused;
- astma, heinanohu, adenoidid või kroonilised hingamisteede infektsioonid;
- ülitundlikkus teiste mittesteroidsete põletikuvastaste ainete suhtes - patsiendil võib tekkida astmahoog;
- vanurid.
RASEDUS JA IMETAMINE: Diklofenaknaatriumi kasutamine raseduse ja imetamise ajal on vastu-näidustatud.
KÕRVALTOIMED: Võivad esineda mao- ja sooletraktivaevused (iiveldus, kõhulahtisus) ning väikesed verejooksud, mis võivad tekitada aneemiat. Harva võivad tekkida suuremad mao- ja soolevere-jooksud ning -haavandid (ka perforatsioon). Tugeva valu korral ülakõhus või rooja mustaks värvumisel tuleb sellest teatada kohe arstile. Võivad tekkida ülitundlikkusreaktsioonid (nahalööve, sügelemine, samuti ka astmahood koos või ilma vererõhu languseta), peavalu, erutus, ärritatavus, unisus, väsimus ja pearinglus.
Harva võib tekkida veepeetus, eriti kõrge vererõhuga patsiendil (perifeersed tursed).
Väga harva võivad pikaajalise ravi puhul tekkida vereloomehäired ja maksakahjustused. Seepärast peab süstemaatiliselt jälgima verepilti ja maksafunktsioone. Suposiitide kasutamisel võivad tek-kida pärasoole lokaalsed reaktsioonid (ärritusnähud, verine limaeritus või valulik roojamine).
KOOSTOIMED: Samaaegne diklofenaknaatriumi ja liitiumipreparaatide, samuti digoksiini manusta-mine võib suurendada liitiumi ja digoksiini kontsentratsiooni veres.
Samaaegsel kaaliumi säästvate diureetikumide kasutamisel on vajalik kontrollida kaaliumi hulka vereseerumis, kuna diklofenaknaatrium võib tekitada (nagu ka teised steroidse struktuurita reuma-vastased ravimid) hüperkaleemiat.
Samaaegne kortikosteroidide ja teiste põletikuvastaste ravimite manustamine suurendab mao- ja sooleverejooksu ohtu. Võimalik on ka diureetikumide (nt furosemiid ja etakrüünhape) toime pärssimine või hüpertooniavastaste ravimite toime nõrgenemine.
Atsetüülsalitsüülhappe samaaegne manustamine alandab diklofenaknaatriumi kontsentratsiooni veres.
ÜLEANNUSTAMINE: Spetsiifilist antidooti ei ole.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Diklofenak on mittesteroidne põletiku- ja valuvastane ravim, mis pärsib prostaglandiinide sünteesi. Vähendab põletikust tingitud valu, turset, palavikku. Pidurdab ADP poolt indutseeritud vereliistakute agregatsiooni.
Maohappekindlate ravimvormide manustamisel imendub toimeaine täielikult. Maksimaalne kont-sentratsioon plasmas saabub sõltuvalt maopassaazhi kestusest 1...6 tunni pärast, keskmiselt 2...3 tunniga.
Suu kaudu manustamisel lammutub diklofenak osaliselt esmasel maksapassaazhil, 35...70% imendunud toimeainest jõuab muutumatult posthepaatilisse tsirkulatsiooni. Umbes 30% toime-ainest eritub metaboliseerituna roojaga. Umbes 70% eritub peale hepaatilist metabolismi farmako-loogiliselt mitteaktiivsete metabo-liitidena neerude kaudu. Sõltuvalt maksa- ja neerufunktsioonist on poolväärtusaeg umbes 2 tundi. Plasmavalkudega seondub 99%.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: Temperatuuril kuni 25 °C, niiskuse eest kaitstult. Tabletid - 4 aastat, suposiidid - 7 aastat.
PAKEND: 25 mg või 50 mg enterotabletid, 20 tk blisterpakendis.
50 mg või 100 mg suposiidid, 10 tk fooliumisse pakitult.
TOOTJA: RATIOPHARM GmbH
Info - originaal.
Küsi apteekrilt