DICLAC 100MG PROLONG TBL 100MG N50

Retseptiravim

3,47 €

0,07 €/tk


Piirhind €3.47

Haigekassa 50% soodustusega €2.98

Haigekassa 75% soodustusega €2.74

Haigekassa 90% soodustusega €2.6

Haigekassa 100% soodustusega €2.5


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Diclofenacum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
PROLONG TBL
Kogus pakendis
N50

DICLAC RETARD TBL 100MG N50
Retardtabletid
Diklofenak
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: 1 retardtablett sisaldab 100 mg diklofenaknaatriumi. Abiainetena tsetüülalkohooli, hüdroksüpropüül-metüültselluloosi, magrogool 6000, magneesiumstearaati, polüvidooni, polüsorbaat 80, sahharoosi, ränidioksiidi, talki, värvained E171, E172.
NÄIDUSTUSED: Valu ja reumaatilised haigused.
ANNUSTAMINE: Ravi annuse määrab arst, see oleneb haiguse raskusest.
Sõltuvalt haiguse raskusest on ööpäevane annus täiskasvanule 50...150 mg diklofenaknaatriumi, jaotades 2-3 korra peale päevas.
Täiskasvanud võtta 1 retardtabett Diclac retard ööpäevas. Vajadusel võib päevaannust ulatuda 150 mg-ni ööpäevas, juurde võib võtta 1 tableti Diclac 50.
Tablett võtta sisse piisava koguse vedelikuga puruks närimata.Tablette tuleks võtta söögi ajal. Ravi kestvuse määrab arst.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus diklofenaknaatriumi või abiainete suhtes. Vereloomehäired. Mao-ja kaksteistsõrmiksoole haavandid. Indutseeritud porfüüria korral tuleb kaaluda ravi eeldavat kasu patsiendile. Väga ettevaatlik tuleb olla mao-, sooletrakti-, neeru- või maksakahjustuste, kõrgvererõhu ja/või südamepuudulikkuse korral. Kohe peale kirurgilisi operatsioone ja eaka patsiendi ravimisel tuleb olla ettevaatlik. Lastele ja noorukitele alla 15-aasta toimeaine kõrge sisalduse tõttu mitte anda.
RASEDUS JA IMETAMINE: Diklofenaknaatriumi kasutamine raseduse ja imetamise ajal on vastunäidustatud.
KÕRVALTOIMED: Võivad esineda mao-ja sooletraktivaevused (iiveldus, kõhulahtisus) ning väikesed verejooksud, mis võivad tekitada aneemiat. Harva võivad tekkida suuremad mao- ja sooleverejooksud ning -haavandid (ka perforatsioonid). Tugevate valude korral ülakõhus või rooja mustaks värvumisel tuleb sellest teatada kohe arstile. Võivad tekkida ülitundlikkusreaktsioonid (nahalööve, sügelemine, samuti ka astma hood koos või ilma vererõhu languseta), peavalu, erutus, ärritatavus, unisus, väsimus ja pearinglus. Harva võib tekkida veepeetus, eriti kõrge vererõhuga patsiendil (perifeersed tursed). Väga harva võivad pikaajalise ravi puhul tekkida vereloomehäired ja maksakahjustused. Seepärast peab süstemaatiliselt jälgima verepilti ja maksafunktsioone.
KOOSTOIMED: Samaaegne diklofenaknaatriumi ja digoksiini, samuti fenütoiini ja liitiumipreparaadi manustamine võib suurendada liitiumi, digoksiini ja fenütoiini kontsentatsiooni veres.
Diclac retard võib diureetikumide ja antihüpertoonikumide toimet nõrgendada. Samaaegsel kaaliumi säästvate diureetikumide kasutamisel on vajalik kontrollida kaaliumi hulka vereseerumis. Samaaegne kortikosteroidide ja teiste põletikuvastaste vahendite manustamine suurendab mao- ja sooleverejooksu ohtu. Diclac retard manustamine 24 tundi enne või pärast metotreksaadi manustamist võib põhjustada viimase kontsentratsiooni suurenemist ja toksilise toime tugevnemist. Mittesteroidsete põletikuvastaste ravimite toime neeru prostaglandiinidele võib suurendada tsüklosporiini nefrotoksilisust. Reeglina võib diklofenakki manustada koos peroraalsete antidiabeetiliste ravimitega, kuid siiski on diklofenakravi alustamisel tekkinud nii hüpo- kui ka hüperglükeemilisi reaktsioone, mis vajavad antidiabeetiliste ravimite annuste muutmist.
ETTEVAATUST! Ettevaatlik tuleb olla järgmistel juhtudel:
· patsient põeb astmat, heinanohu, ninalimaskesta turset (adenoidid või kroonilised hingamisteede infektsioonid);
· varemesinenud mao- ja kaksteistsõrmiksoole haavandid koos mao ja sooletrakti kaebusega;
· kõrge vererõhuga kulgevad maksa- ja neerukahjustused;
· ülitundlikkus valuvaigistite ja reumavastaste ravimite suhtes - patsiendil võib tekkida astmahoog;
· patsiendid,kellel esineb pearinglusvõi teised kesknärvisüsteemi häired, peavad hoiduma liiklusvahendite juhtimisest ja masinatega töötamisest;
· vanurid.
ÜLEANNUSTAMINE: Diklofenaki üleannustamisel ilmnevad kesknärvisüsteemi häired, nagu peavalu, peapööritus, uimasus ja minestus; lastel ka müokloonilisi krampe nii kõhuvalu, iivelduse kui ka oksendamisega. Lisaks sellele verejooksu mao-sooletraktist. Spetsiifilist antidoodi ei ole.
SÄILITAMINE: Toatemperatuuril, niiskuse eest kaitstult. Pärast pakendil märgitud kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada. HOIDA LASTELE KÄTTESAAMATUS KOHAS!
PAKEND: Retard tabletid 100 mg, 50 tk. pakendis.
TOOTJA: HEXAL AG, Saksamaa
Info - AS MediPharm, Tallinn.
Küsi apteekrilt