DIAPREL TBL 80MG N60

Retseptiravim

9,88 €

0,16 €/tk


Piirhind €3.3

Haigekassa 50% soodustusega €9.48

Haigekassa 75% soodustusega €9.28

Haigekassa 90% soodustusega €9.16

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Gliclazidum
Toimeaine kogus
80 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N60

DIAPREL TBL 80MG N60
KOOSTIS: 1 tablett sisaldab 80mg gliklasiidi.
OMADUSED: DIAPREL on sulfonüülkusihappe rühma kuuluv veresuhkrut alandav ravim, millel on kahesugune toime - toime ainevahetusele koos spetsiifilise toimega veresoontele.
*Toime ainevahetusele - DIAPREL suurendab insuliini vabanemist ja tugevdab glükoosi stimuleerivat toimet insuliini sekretsioonile. Ta stimuleerib pankrease beeta-rakke ja kutsub esile varasema insuliini vabanemise vastusena toidukoormusele. Lisaks eelnevale parandab DIAPREL toimet maksas ja lihastes. Uurimistulemused näitavad, et diabeetikutel langetab DIAPREL ka plasma kolesterooli ja triglütseriidide taset.
*Toime veresoontele - DIAPREL vähendab trombotsüütide adhesiooni ja agregatsiooni, pikendab nende elutsüklit ja normaliseerib soonte seinapildist fibrinolüüsi nii insuliinsõltuva kui ka insuliinsõltumatu diabeedi korral. Diabeetilise retinopaatiaga patsientidel võivad loetletud toimed aeglustada retinopaatia arengut.
NÄIDUSTUSED: DIAPREL on mõeldud suhkruhaigetele, kes vajavad suukaudset ravi, s.t. ketoatsidoosi mitte-kalduvatele, täiskasvanud või vanemaealistele insuliinsõltumatutele suhkruhaigetele, kui dieet ei suuda taastada adekvaatset kontrolli veresuhkru väärtuste üle.
ANNUSTAMINE: Suhkurtõve korral, kui dieet üksi tulemusi ei anna, tuleb annus valida vastavalt seisundi raskusele. Enamusel juhtudest on tavaline doos 2 tabletti päevas (160mg), manustatuna koos toiduga kahes osas (hommikul ja õhtul). Kergekujulise suhkurtõve korral on tavaline doos 1 tablett (80mg) päevas ja rasketel juhtudel võib annust tõsta jär-järgult kuni 4 tabletini päevas (320mg) jaotatuna kaheks doosiks. Annust tuleb tõsta järk-järgult, ettevaatlikult jälgides esimestel ravipäevdel veresuhkrut söömata ja peale sööki, samuti uriini suhkrusisaldus.
VASTUNÄIDUSTUSED: Samad, mis kõikidel suukaudselt manustatavatel diabeedivastastel ravimitel: *diabeet lastel ja *noorukitel, *raske atsidoos, *ketoos, *diabeetiline prekooma ja kooma, *raske maksapuudulikkus, *raske neerupuudulikkus, *teadaolev ravimallergia sulfonüülkusihappe ühendite suhtes, *samaaegselt mükonasooliga (suukaudsetes või süstitavates preparaatides), *rasedus ja imetamine.
KÕRVALTOIMED: Nagu kõikidel ravimitel võib mõningatel juhtudel esineda kõrvaltoimeid. Harva esineb *tagasihoidlikke nahalööbeid või *vähest nahasügelust spontaanse või omandatud sulfonüülhappe ühendite vastase allergiaga patsientidel, *nagu teistel sama ravimrühma esindajatel võivad ka DIAPREL'i puhul hüpoglükeemilist toimet potenseerida samaaegselt manustatavad kumariinitaolised antikoagulandid, fenibutasoon ja selle derivaadid, salitsülaadid, beeta-blokaatorid, probenetsiid, prolongeeritud toimega sulfoonamiidid. *Viimase ajani ei ole andmeid toksilisuse kohta vereloomesüteemile, kuid seda ei saa täielikult välistada, kuna kirjeldatud kõrvaltoime esineb sulfonüülkusihappe preparaatidel, *manifestseid hüpoglükeemiaid esineb harva ja need ei ole viinud koomani.
ETTEVAATUSABINÕUD: Mingil juhul ei välista DIAPREL'i kasutamine vajadust pidada suhteliselt madala kaloraazhiga ja arvestatud süsivesikute hulgaga dieeti. *Regulaarselt tuleb jälgida ainevahetust (veresuhkur enne ja pärast sööki, suhkur ööpäeva uriinis), *kirurgiliste manipulatsioonide puhul või teistel diabeedi dekompensatsiooni juhtudel tuleb kaaluda patsiendi üleviimist insuliinravile.
KOOSTOIMED: Veresuhkrut alandavate ravimitega, teiste suukaudsete diabeedivastaste ravimitega, insuliinidega kooskasutamisel arvestada annustamist. DIAPREL'i hüpoglükeemilist efekti potenseerivad ravimid - mükonasool, mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, sulfoonamiidid, kumariinitaolised antikoagulandid, MAO-inhibiitorid, beeta-blokaatorid, diasepaam, tetratsükliinid, perheksiliinmaleaat, klooramfenikool, klofibraat. Ka alkoholi manustamine võib tugevdada DIAPREL'i hüpoglükeemilist toimet. Toimet vähendavad - barbituraadid, tiasiid-diureetikumid, kontratseptiivid, mis veresuhkrut tõstes võivad viia diabeedi kontrolli alt välja.
TOOTJA: SERVIER
Info - originaal.
Küsi apteekrilt