DEPO-PROVERA INJ SUSP SÜSTLIS 150MG/ML 1ML N1 (ET)

Retseptiravim

15,14 €


Piirhind €3.84

Haigekassa 50% soodustusega €14.47

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega €13.8


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Medroxyprogesteronum
Toimeaine kogus
150 MG/ML
Ravimivorm / pakend
INJ SUSP
Kogus pakendis
N1

SÜNONÜÜMID: CLINOVIR, DEPO-ALPHACORT, NORCOLUT DEPO-CLINOVIE, DEPO-PROMONE, FARLUTAL, FARMOLUT, GESTOPURAN, MEDROXYPROGESTERONE ACETATE, NEOLUT, NIDAXIN, ONCO-PROVERA, PROMONE-E, PROVERA, PROVERONE, SEDOMETRIL, VADECIN jt.

DEPO-PROVERA® INJ 150MG/1ML N1 (SÜSTLAGA)
Süstitav rasestumisvastane vahend,
Endometrioosi ja pahaloomulise kasvaja korral kasutatav hormonaalne ravim
Medroksüprogesterooni süstelahus
KOOSTIS: Depo-Provera ® süstelahuse 1 ml sisaldab toimeainena 150 mg medroksüprogesteroonatsetaati, abiainetena 29 mg makrogool 4000, 80 mg polüsorbaati, 8,7 mg naatriumkloriidi, konservante (metüülparahüd-roksübensoaati, propüülparahüdroksübensoaati), süstevett kuni 1 ml.
OMADUSED: Depo-Provera® on pikendadtud toimega rasestumisvastane ravim lihasesse manustamiseks, mis sisaldab raskestilahustuvat medroksüprogesteroonatsetaati (MPA), estrit, mis annab preparaadile depooefekti (pikendatud toime).
Depo-Provera®'l on eostumisvastane toime, mis põhineb folliikulite küpsemise ja ovu-latsiooni pärssimisel munasarjades. Samaaegselt suurendab ta emakakaela lima viskoossust ja muudab endomeetriumi histoloogiat. Vahend on võrreldav kombineeritud suukaudsete rasestumisvastaste tab-lettide efektiivsusega (Pearl'i indeks ca 0,2).
Eksperimentaalselt ja kliiniliselt on tõestatud, et Depo-Provera® 'l on suurtes kontsentratsioonides otsene toime vähkkasvaja rakkudesse. Seda kasutatakse rinnanäärme, munasarja ja emaka-kartsinoomi ravis. Korduv süstimine suurtes annustes viib järk-järgult üle kontsentratsiooni suurenemisele vereseerumis ja uute depoode moodustumisele lihastes Depo-Provera® kliinilist toimet võib oodata 8...10 nädala pärast. Tulemused on korrelatsioonis progesterooni kontsent-ratsiooni ja östrogeeniretseptorite arvuga kasvajakoes.
NÄIDUSTUSED: Raseduse vältimine. Endometrioos.
Täiendava ravimina emaka-kartsinoomi, munasarjade endometroid-vähi korral. Metastaatiline rinnanäärme ja emaka-kartsinoom.
VASTUNÄIDUSTUSED: Depo-Provera®’t ei tohi manustada naisele, kellel esinevad selgitamata päritoluga emakavere-jooksud.
ETTEVAATUST NÕUDVAD OLUKORRAD: Ettevaatlik tuleb olla ravimi kasutamisel rasedusvastase vahendina maksahaiguste ning varasema rasedusdiabeedi korral ning samuti naistel, kellel on gesta-geenide või kombi-neeritud eostumisvastaste tablettide kasutamisel tekkinud meeleolu langus.
Kasutamisel raseduse vältimiseks tuleb menstruaal-tsükli häired ravida enne Depo-Provera® ordineerimist. Kasutamise algul võib preparaat põh-justada ebakorrapäraseid vereeritusi. Vereerituste esinemissagedus on väiksem juhul, kui esimene süst tehakse menstruatsiooni 1. või 2. päeval. Kui sellele vaatamata püsivad rohked ebakorrapärased vereeritused, tuleb järgmine süst teha enne 3-kuulist intervalli.
Pärast 1-aastast Depo-Provera® kasutamist tekib umbes 25...50% naistest amenorröa. Depo-Provera®’t ei tohi manustada naisele, kellel esinevad selgitamata päritoluga emakavere-jooksud. Kui emakaverejooks peaks preparaadi kasutamise ajal tekkima patsiendil, kellel varem esines amenorröa, tuleb orgaanilised põhjused välistada. Tsüklilist östrogeeni manus-tamist rohkete verejooksude vähendamiseks Depo-Provera® kasutamise ajal tavaliselt ei soovitata. Pärast Depo-Provera® kasutamise lõpetamist püsib amenorröa ning viljatus keskmiselt 6-8 kuud (erandjuhtudel kuni 18 kuud). See on tingitud Depo-Provera® pikendatud toimest. Munaraku vabanemise pärssimine möödub, kui medroksüprogesterooni kontsentratsioon veres langeb alla terapeutilise taseme. Kindel seos Depo-Provera® kasu-tamise kestuse ja ovulatsiooni taastumise vahel puudub.
KASUSTAMISJUHEND NING ANNUSTAMINE: Depo-Provera® on mõeldud lihasesse süstimiseks.
Ööpäevase annuse ning ravikuuri kestuse määrab arst.
Süstida tuleb sügavale lihasesse, sest preparaat eraldub rasvkoest väga aeglaselt.
*Raseduse vältimiseks: 150 mg igal kolmandal kuul. Esimene süst tehakse menstruatsiooni esimese kolme päeva jooksul või 6. nädalal pärast sünnitust, vältimaks manustamist raseduse varases staadiumis.
*Rinnanäärme-kartsinoomi: korral 500 mg (3,3 ml, 150 mg/ml) päevas 4 nädala jooksul löökannusena, toetava annusena 1000 mg nädalas või 500 mg kaks korda nädalas. Toe-tavaid annuseid tuleb manustada seni, kuni saabub toime kasvaja koesse
*Endomeetriumi-kartsinoomi korral 1000 mg (6,7 ml, 150 mg/ml) nädalas. Ravi kestab patsiendi eluaja jooksul. Kasvaja taandarenemisel ühe aasta või pikema aja jooksul võib annust vähendada ja manustada 500 mg nädalas.
*Endometrioosi korral 100 mg üle nädala, vähemalt 6 kuud.
RASEDUS JA IMETAMINE: Medroksüprogesteroon eritub rinnapiima, terapeutiliste annuste kasu-tamisel on oht lapsele vähetõenäoline.
KÕRVALTOIMED: Preparaadi kasutamisel raseduse vältimiseks võivad tarvitamise algul tekkida ebakorrapärased vereeritused, mis kaovad 25...50% juhtudest pikaajalisel (1 aasta) tarvi-tamisel.
Sageli (>1/100) tekib kehakaalu suurenemine, meeleolu langus, libiido vähenemine, rindade pakitsus, iiveldus, ebakorrapärased verejooksud, harvem (1/100...1/1000) mõõdukas kehatemperatuuri tõus ja peavalu.
Kasvajavastase teraapia korral on sagedasemaks kõrvaltoimeks "täiskuunägu" ja värinad (kaasnevad tavaliselt preparaadi suurte annuste kasutamisel).
Harilikult (>1/100) tekib kehakaalu suurenemine, "täiskuunägu", tursed, mõõdukas kehatemperatuuri tõus, higistamine, treemor, ärritus süstekohas.
Harvem (1/100...1/1000) emakaverejooksud, tromboflebiit.
SÄILITAMINE: Preparaati tuleb säilitada toatemperatuuril (+15-+30oC).
Säilivusaeg (kuu/aasta)on märgitud pakendil peale lühendit "EXP.:" (EXP. = expiry date). Pärast kõlblikkusaja lõppu mitte kasutada.
Säilivusaeg toatemperatuuril on 5 aastat.
PAKEND: Depo-Provera® süstelahus (150 mg/ml) 1 ml süstelis, 1 tk pakendis.
Depo-Provera® süstelahus (150 mg/ml) 1 ml, 3,3 ml ja 6,7 ml viaalis.
TOOTJA: Pharmacia & Upjohn.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt