CYCLOGYL SILMATILGAD 10MG/ML 15ML

Retseptiravim

5,76 €


Piirhind €4.32

Haigekassa 50% soodustusega €4.85

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Cyclopentolatum
Toimeaine kogus
10 MG/ML
Ravimivorm / pakend
SILMATILGAD
Kogus pakendis
15ML

CYCLOGYL
Alcon

Silmatilgad

Tsüklopentolaat
INN. Cyclopentolatum
ATC-kood. S01FA04
Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Steriilsed silmatilgad sisaldavad tsüklopentolaatvesinikkloriidi 1%; konservandina bensalkooniumkloriidi 0,001%.
Näidustused. Müdriaasi ja tsüklopleegia tekitamine. Keratiidi ja iridotsükliidi ravi.
Annustamine. 1…2 tilka uuritavasse silma, vajadusel võib tilgutamist korrata 5…10 min pärast.
Lastel (eriti imikutel) on soovitav kasutada nõrgema konsentratsiooniga lahuseid.
Vastunäidustused. Kinnise nurgaga glaukoom, ülitundlikkus ravimi suhtes.
Ettevaatust! Cyclogyl võib põhjustada kesknärvisüsteemi häireid, eriti lastel ja eakatel suure annuse korral. Süsteemsed kõrvaltoimed tekoivad sagedamini enneaegsetel, vastsündinutel ja imikutel. Süsteemse kõrvaltoime vältimiseks tuleb lapsel tilgutamise ajal ja 2…3 min tilgutamise järgselt sulgeda sõrmega pisarateed. Et vältida ravimi sattumist suhu, tuleb peale tilgutamist pesta käed endal ja lapsel. Enne Cyclogyli manustamist tuleb kontrollida silma eeskambri sügavust ja nurka, et vältida ägeda glaukoomihoo teket müdriaasi tõttu. Ettevaatlik tuleb olla ka tilkade määramisel isikutele, kellel on oht kinnise nurgaga glaukoomi tekkeks, ka Down`I sündroomi korral.
Hoiduda autojuhtimisest ja muud head nägemist nõudvast tegevusest pupillide dilatsiooni ajal, kuna silmad on tundlikud eredale valgusele ja nägemisteravus võib olla halvenenud.
Rasedus ja imetamine. Preparaadi ohutus lootele ei ole kindlaks tehtud, seega ei tohiks ravimit raseduse ajal kasutada. Imetamise ajal kasutada ettevaatlikult.
Kõrvaltoimed. Lokaalsed kõrvaltoimed - silma siserõhu kõrgenemine, valguskartus, nägemise halvenemine, keratiit.
Süsteemsed kõrvaltoimed - psühhootilised reaktsioonid ja käitumishäired, eriti lastel suurema kontsentratsiooniga lahuse kasutamisel. Tüüplised mürgistushäired on ataksia, kõnehäired, rahutus, hallutsiantsioonid, desorientatsioon ajas ja ruumis, raskus inimeste äratundmisel. Need reaktsioonid on sarnased teiste kolinoblokeerivate ainete kõrvaltoimetega, kuid on sagedasemad.
Peale selle võivad esineda antikoliinergilistele preparaatidele iseloomulikud kõrvaltoimed - naha punetus, unisus, tahhükardia, uriinipeetus, kõhukinnisus, higi- ja süljenäärmete alatalitlus, kurgu-, nina- ja bronhhide kuivus. Nimetatud nähud taanduvad ravimi kasutamise lõpetamisel tavaliselt iseenesest. Raske mürgituse korral võib tekkida kooma.
Antidoodiks on füsostigmiinsalitsülaat. Lapsele süstitakse 0,5 mg aeglaselt veeni. Kui toksilised nähud ei taandu, tuleb süstimist korrata 5 min intervallidega kuni maksimaalse annuseni 2 mg. Täiskasvanule süstitakse 2 mg aeglaselt veeni. Kui toksilised nähud ei taandu, tuleb süstimist korrata 20 min pärast, manustades 1…2 mg ravimit.
Kõrvaltoimete õigeaegseks diagnoosimiseks tuleb vastsündinut peale preparaadi manustamist jälgida 30 min jooksul.
Koostoimed. Tsüklopentolaat on miootikumide (karbakool, pilokarpiin) antagonist.
Omadused ja farmakokineetika. Tsüklopentolaat on kolinoblokeeriv aine, mis blokeerib pupillli sfinkteri ja tsiliaarlihase kiudude koliinergilist stimulatsiooni, põhjustades müdriaasi ja tsüklopleegiat. Toime ilmneb kiiremini ja püsib lühemat aega kui atropiinil. Tsüklopleegia tekib 25…30 min jooksul, toime on paikne ja spetsiifiline ega sõltu vikerkesta pigmentatsiooonist. Täielik akommodatsiooni taastumine võtab aega 6…24 tundi, üksikjuhtudel vabaneb pupill alles mõne päeva jooksul.
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 3 aastat.
Pakend. Steriilsed silmatilgad, 15 ml polüetüleenist pudel-tilgutis.

01.12.00
Küsi apteekrilt