CORINFAR PROLONG TBL 10MG N100

Retseptiravim

3,92 €

0,04 €/tk


Piirhind €2.67

Haigekassa 50% soodustusega €3.83

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Nifedipinum
Toimeaine kogus
10 MG
Ravimivorm / pakend
PROLONG TBL
Kogus pakendis
N100

CORINFAR DR 10MG N100
Nifedipiin.
Alandab arteriaalset vererõhku (kaltsiumi kanalite blokaator).
KOOSTIS: 1 drazhee sisaldab 10 mg nifedipiini.
Abiained: laktoos, sahharoos, kartulitärklis, talk, kaltsiumkarbonaat, zhelatiin, magneesiumstearaat, glükoosisiirup, polüetüleenglükool 35000, polüvidoon K 25, karnaubavaha, värvained E104, E171.
NÄIDUSTUSED:
· Arteriaalne hüpertensioon.
· Stenokardia.
VASTUNÄIDUSTUSED: Nifedipiini ei tohi kasutada ülitundlikkuse korral nifedipiini suhtes, kardiovaskulaarse shoki ja tugeva aordistenoosi korral. Väga madala vererõhu (süstoolne vererõhk alla 90 mmHg), dekompenseeritud südamepuudulikkuse, pärast ägedat müokardi infarkti ja ebastabiilse stenokardia korral on nifedipiini kasutamine keelatud.
RASEDUS JA RINNAGA TOITMINE: Preparaati ei tohi kasutada raseduse ja rinnaga toitmise ajal. Loomkatsetes on tehtud kindlaks nifedipiini loodet kahjustav toime. Inimese loodet kahjustava toime kohta andmed puuduvad. Nifedipiin eritub rinnapiima. Kui nifedipiinravi on vajalik, tuleb rinnaga toitmine lõpetada.
KÕRVALTOIMED: Ravi alguses on täheldatud peavalu, näopunetust ja kuumatunnet, mis enamasti ise mööduvad. Mõnikord võib esineda nõrkust, südamepekslemist, tahhükardiat, vererõhu ülemäärast langust, pearinglust, väsimust, paresteesiat, vasodilatatsioonist põhjustatud turseid jalgades.
Harva esinevad mao-sooletrakti häired (iiveldus, täiskõhutunne, kõhulahtisus). Üksikjuhtudel esinevad allergilised nahareaktsioonid (sügelemine, nõgestõbi, eksfoliatiivne dermatiit).
Kasutamisel suurtes annustes võivad mõnikord tekkida lihasvalud, treemor, mööduvad nägemishäired.
Kestval kasutamisel võib tekkida igemete hüperplaasia, rinnanäärmete suurenemine meestel. Preparaadi ärajätmisel need kõrvalnähud kaovad.
Üksikjuhtudel võib täheldada maksatalitluse häireid (intrahepaatiline kolestaas, transaminaaside aktiivsuse suurenemine), mis kaovad peale ravimi manustamise lõpetamist, ning allergilist maksapõletikku (hepatiit).
CORINFAR'i kasutamisel on väga harva täheldatud verepildi muutusi (aneemia, leukopeenia, trombotsütopeenia, trombotsütopeeniline purpura).
Väga harva esineb vere suhkrusisalduse suurenemist, peamiselt suhkruhaigetel.
Nifedipiinravi järsul lõpetamisel võib hüpertooniat ja südame koronaarhaigusi põdevatel patsientidel tekkida hüpertooniline kriis (järsk vererõhu tõus) või müokardi isheemia.
Kuni 30 min peale ravimi manustamist võivad esineda rinnaangiinile sarnased vaevused. Valu tekkimisel pöörduda kohe raviarsti poole, kes otsustab ravi jätkamise üle.
Ravi esimestel nädalatel võib haigetel esineda sagenenud urineerimist. Neerupuudulikkus võib süveneda.
Kui kõrvaltoimed on püsivad või häiriva iseloomuga, siis konsulteerige arstiga.
Loetelus nimetamata kõrvaltoimete ilmnemisel konsulteerige arstiga.
MÄRKUSED:
Ettevaatust!
Neerupuudulikkuse ja siirdatud neeruga dialüüsipatsientide ravimisel, kellel nifedipiin võib veresoonte laienemise tõttu põhjustada vererõhu languse ja ringleva verehulga vähenemise.
Hüpertoonia: Corinfar võib põhjustada vererõhu järsu languse ja tahhükardia, millel võivad olla kahjulikud tagajärjed.
Maksapuudulikkusega patsientidel on vajalik hoolikas jälgimine ja rasketel juhtudel annuse vähendamine.
LIIKLUSOHTLIKKUS: Ravim on liiklusohtlik. Haigetel väheneb reaktsioonikiirus. Eriti tugevalt väljendub see ravi alguses, preparaadi asendamisel teisega või koosmõjus alkoholiga.
Ravikuuri ajal hoiduda autojuhtimisest ja liikuvate mehhanismidega töötamisest. Ravikuuri ajal vältida alkoholi tarbimist.
KOOSTOIMED: Nifedipiini vererõhku alandavat toimet tugevdab antihüpertensiivsete ravimite ja tritsükliliste antidepressantide samaaegne kasutamine. Nitraatidega koos kasutamine tugevdab vererõhku alandavat toimet ja toimet südame löögisagedusele.
Nifedipiini ja beeta-adrenoblokaatorite samaaegne kasutamine võib viia tugeva arteriaalse vererõhu languseni ja mõnikord võib välja kujuneda südamepuudulikkus.
Nifedipiin võib langetada antiarütmikumide nagu kinidiini kontsentratsiooni vereplasmas. Peale nifedipiini ärajätmist võib kinidiini kontsentratsioon vereplasmas järsult suureneda ja kinidiini toime tugevneda. Seetõttu on vajalik kombineeritud ravi korral pidevalt kontrollida kinidiini kontsentratsiooni.
Nifedipiin võib suurendada digoksiini ja teofülliini kontsentratsiooni vereplasmas. Tsimetidiin ja ranitidiin võivad suurendada nifedipiini kontsentratsiooni vereplasmas ja nifedipiini toimet tugevdada.
ANNUSTAMINE: Ravimi annuse määrab arst individuaalselt olenevalt haige seisundist ja tundlikkusest ravimi suhtes. Soovitava ravitoime saavutamiseks annuseid järk-järgult suurendatakse. Jälgida hoolega maksa- ja neerupuudulikkusega patsiente ning vajadusel annuseid vähendada.
Ravi tuleb lõpetada annuseid järk-järgult alandades.
Ravimi üleannustamise korral konsulteerida arstiga.
*Stenokardia:
Ravi alustada annusega 3 korda päevas 1 drazhee (3 korda 10 mg).
Vajadusel võib annust järk-järgult suurendada kuni 3 korda päevas 2 drazheed (3 korda 20 mg) või 4 korda päevas 2 drazheed (4 korda 20 mg).
Maksimaalne ööpäevane annus ei tohi ületada 6 korda päevas 2 drazheed (6 korda 20 mg) nifedipiini.
*Kõrgvererõhutõbi:
Ravi alustada annusega 3 korda päevas 1 drazhee (3 korda 10 mg).
Vajadusel võib annust järk-järgult suurendada kuni 3 korda päevas 2 drazheed (3 korda 20 mg) või 4 korda päevas 2 drazheed (4 korda 20 mg).
Maksimaalne ööpäevane annus ei tohi ületada 6 korda päevas 2 drazheed (6 korda 20 mg) nifedipiini.
Järsk vererõhu tõus (hüpertooniline kriis):
Kiire raviefekti saavutamiseks 1 drazhee (10 mg) närida katki ja neelata koos vedelikuga alla. Ebapiisava raviefekti korral ja olenevalt vererõhust võib 30 min pärast veel sama annust korrata.
KASUTAMISE VIIS JA KESTUS: CORINFAR drazhee võetakse sisse pärast sööki katki närimata koos vedelikuga.
Söögi ajal manustamisel ravimi imendumine aeglustub, kuid ei vähene.
Intervall kahe annuse (20 mg, so 2 drazheed) vahel peab olema vähemalt 2 tundi.
Eriti kiire toime saavutamiseks drazhee närida peeneks ja neelata kohe alla koos vedelikuga.
Lühema aja järel või suuremaid annuseid sisse võttes võib tekkida ohtlik vererõhu langus.
Kõrvalnähtude tekkimisohu tõttu lõpetatakse nifedipiinravi aeglaselt annuseid vähendades.
ÜLEANNUSTAMINE: Tugeva mürgistuse korral võivad tekkida teadvushäired kuni koomani, vererõhu langus, südame rütmihäired (tahhükardia, bradükardia), hüperglükeemia, metaboolne atsidoos, hüpoksia ja kardiogeenne shokk, kopsuturse.
Esmaabiks on maoloputus, vajadusel koos peensoole irrigatsiooniga. Nifedipiin pole dialüüsitav, kuid soovitav on plasma-ferees. Bradüarütmiate korral on soovitav kasutada südamestimulaatorit.
Hüpotensiooni korral manustada kaltsiumi (10-20 ml 10% kaltsiumglükolaadi lahust aeglaselt veeni, vajadusel korrata).
SÄILITAMINE:CORINFAR drazhee kõlblikkusaeg on 5 aastat. Hoida toatemperatuuril valguse eest kaitstud, otseste päikesekiirte eest varjatud kohas.
PAKEND: CORINFAR pakendis on 100 drazheed.
TOOTJA: Arzneimittelwerk Dresden GmbH, Saksamaa.
Info - originaal.
Küsi apteekrilt