CATHEJELL LIDOCAIN GEEL 20MG+0,5MG/G 12,5G

Retseptiravim

3,34 €


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Lidocainum chlorhexidinum
Toimeaine kogus
20 MG/G
Ravimivorm / pakend
GEEL
Kogus pakendis
12.5G

CATHEJELL LIDOCAIN KATEETRIT LIBESTAV GEEL 12,5G
KOOSTIS: steriilse, kateetrit libestava, anesteetilise/antiseptilise geeli 100g sisaldab 2g kloorheksidiindivesinikkloriidi.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Cathejell Lidocain on steriilne, veeslahustuv, värvusetu, läbipaistev geel kusitisiseseks instilleerimiseks. Lidokaiinvesinikkloriidil on lokaalne anesteetiline toime, parenteraalsel manustamisel on preparaat kasutusel ka antiarütmilise ravimina. Suurte annuste pikaajalisel manustamisel oli maksimaalne kontsentratsioon veres 1,2mcg/ml. Manustades antiarütmilise ravimina intravenoosselt on kontsentratsioon veres 1-6mcg/ml. Kusiti limaskesta raskete põletikkude korral võib lidokaiini imendumine suureneda. Kloorheksidiin on toimiv mitmete grampositiivsete ja gramnegatiivsete bakterite suhtes, kuid ei ole toimiv happele resistentsete bakterite, spooride, seente ja viiruste suhtes. Kasutatavate kontsentratsioonide korral toimib preparaat profülaktiliselt kusiti ülemise osa ja kusepõie iatrogeensete infektsioonide suhtes.
NÄIDUSTUSED: kusitisse instilleerimiseks kui libestav vahend enne kateetri või mõne muu instrumendi sisseviimist. Cathejell Lidocain on näidustatud kusepõie kateteriseerimise ja suprapuubiliste kateetrite vahetamise ajal. Samuti on preparaat mõeldud kasutamiseks tsüstoskoopia ajal ja protseduuride korral, mille korral on vaja kasutada kateetrit libestavat anesteetiliste omadustega geeli.
ANNUSTAMINE: järk-järguliseks kusitisse instilleerimiseks enne meditsiiniliste instrumentide sisseviimist (arsti või selleks koolitatud meditsiinitöötaja poolt).
1. Puhastatakse kusiti väline avaus. 2. Blisterpakendi tagumiselt küljelt kooritakse paber lahti (kuni läbipaistva blistermaterjali kitsama keskosani). 3. Aplikaatori koonuse tipust murtakse ära plastikvarras (vajadusel tehakse seda blisterpakendis). 4. Aplikaatori kergemaks sisseviimiseks võib väljutada ühe tilga geeli. 5. Installatsioon viiakse lõpule avaldades lõõtssüstlale püsivat rõhku.
Ühe lõõtssüstla sisu on küllaldane kusiti täitmiseks. Tuub sisaldab 12.5g preparaati, millest 10g installeeritakse kusitisse.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus ravimi mõne komponendi suhtes. Raske bradükardia. Pärast "fassett" meetodi kasutamist ärge süstige preparaati kusitisse või ärge teostage kateteriseerimist (viige geel sisseviidavale instrumendile või teostage suprapuubilist uriini aspiratsiooni).
ETTEVAATUST: Manustamispiirkonna traumaatilise või septilise limaskesta korral tuleb preparaadi kasutamisel olla ettevaatlik. Raske bradüarütmia korral ja anesteetikumide kasutamise ajal tuleb eelistada ilma lidokaiinita libestavaid preparaate.
RASEDUS JA IMETAMINE: raseduse ja imetamise ajal võib kasutada.
KÕRVALTOIMED: võimalikud on ülitundlikkusest põhjustatud nahareaktsioonid. Soovitatud manustamistehnika ja -kestuse ning lidokaiini sellise kontsentratsiooni korral on kardiovaskulaarsed kõrvaltoimed ebatõenäolised.
ÜLEANNUSTAMINE: enam kui ühe tuubi manustamisel, mille korral geel tungib kusepõide või kusiti raske põletiku korral võib esineda lidokaiini imendumise suurenemine, mis võib põhjustada üleannustamise koos kardiovaskulaarsüsteemi pärssimisega, mida iseloomustavad hüpotensioon, bradükardia, südame vatsakeste aktivatsiooniaja pikenemine. Kesknärvisüsteemi kõrvaltoimed, mis kaasnevad suurenenud annustega on unisus, tinnitus, pearinglus, tõmblused, veel suuremate annuste korral krambid, kooma ja hingamise pärssumine.
SÄILITAMINE: kaitstult valguse eest, toatemperatuuril, 5 aastat.
PAKEND: geel 12,5g.
TOOTJA: MONTAVIT
Info - K-Büroo Marketing, tel. 27 425839; fax 27 425004.
Küsi apteekrilt