AUGMENTIN TBL 500/125MG N14

Retseptiravim

8,31 €


Piirhind €3.99

Haigekassa 50% soodustusega €7.56

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amoxicillinum Acidum clavulanicum
Toimeaine kogus
500 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N14

AUGMENTIN TBL 500/125mg N14
Penitsilliinirühma antibiootikum.
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: 1 tablett 500/125mg sisaldab toimeainetena 500mg amoksitsilliini ja 125mg klavulaanhapet. Abiained: tärklisglükonaatnaatrium, kolloidne ränidioksiid, magneesiumstearaat, mikrokristalne tselluloos, titaandioksiid, hüdroksüpropüülmetüültselluloos, polüetüleenglükool, silikoonõli.
Tabletid ei sisalda suhkrut, tartrasiini või teisi värvaineid. Tabletid on valget värvi, ovaalse kujuga ja need tuleb tervelt koos veega alla neelata, võimalusel vahetult enne sööki.
NÄIDUSTUSED: Bakterite poolt põhjustatud erinevate infektsioonide raviks: bronhiit, kopsupõletik, tonsilliit, sinusiit, otiit; naha, kuseteede, väikevaagna või kõhuõõne elundite infektsioonid.
ANNUSTAMINE: Sõltub patsiendi vanusest, keha massist, neerufunktsioonist ja infektsiooni raskusest. Üldjuhul täiskavanule kerge või keskmise raskusega infektsiooni puhul 500/125mg 2 korda ööpäevas, raske infektsiooni puhul 500/125mg 3 korda ööpäevas või 875/125mg 2 korda ööpäevas.
VASTUNÄIDUSTUSED: Allergia beetalaktaam antibiootikumidele (nagu penitsilliin ja tsefalosporiinid); häired maksategevuses (hepatiit või kollasus) või neerude talitluses; glandulaarne palavik (mononukleoos).
KOOSTOIMED: Teatage arstile, kui tarvitate ravimeid, mis sisaldavad allopurinooli või probenetsiidi või kasutate rasestumisvastaseid vahendeid.
RASEDUS JA IMETAMINE: Mitte tarvitada ravimit välja arvatud juhul, kui seda soovitab arst. Augmentini tarvitamisel võib jätkata lapse imetamist.
ÜLEANNUSTAMINE: Kui unustate ravimit võtta, tehke seda nii kiiresti kui võimalik ning jätkake ravimi kasutamist, kuid mitte võtta kahte 500/125 tabletti ühe tunni jooksul. Probleemid üleannustamisega on ebatõenäolised. Kui olete korraga manustanud suure hulga tablette, juua tohkesti vett ja pöörduda kohe arsti poole.
KÕRVALTOIMED: Kõrvaltoimed on harilikult kerged. Vähestel inimestel võib esineda kõhulahtisus, kaasneda seedehäired, tekkida halb enesetunne või mõnikord iiveldus. Neid sümptomeid saab vältida, võttes tablette vahetult enne sööki. Mõnikord võivad tekkida allergilised reaktsioonid (sügelus või nahalööve). Väga harva esinevad ägedad kõrvaltoimed, millega võivad kaasneda sügelev nahalööve, näoturse ja hingamisraskused. Sel juhul lõpetada ravi ja pöörduda kohe arsti poole. Väga harva võivad tekkida tõsised seedehäired (nt. äge kõhulahtisus) või maksa kõrvaltoimed (nt. äge maksapõletik või äge kollasus). Maksapõletiku või kollatõve nähtude tekkimisel (nt. nahasügelus, halb enesetunne või iiveldus, naha või silmavalgete muutumine kollaseks, tumedam uriin kui tavaliselt, rooja värvi muutumine) lõpetada ravimi tarvitamine ja teatada arstilt.
SÄILITAMINE: Hoida tablette originaalpakendis kuivas kohas.
TOOTJA: SmithKline Beecham.
Info - originaal.
Info kaasajastatud 10.98.
Küsi apteekrilt