AUGMENTIN SUUKAUDSE SUSP PLV 80MG+11,4MG/ML 70ML

Retseptiravim

14,83 €


Piirhind €13.05

Haigekassa 50% soodustusega €9.55

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amoxicillinum Acidum clavulanicum
Toimeaine kogus
80 MG/ML
Ravimivorm / pakend
SUUKAUDSE LAHUSE PULBER
Kogus pakendis
70ML

AUGMENTIN SUSP 80MG+11,4G/ML 70ML
KOOSTIS: Ravimis on 2 toimeainet - amoksitsilliinhüdraat 80mg ja klavulaanhape 11,4mg (klavulaanhape kaaliumsoola-vormis). Abiained - Xantham gum, aspartaam, suktsiinhape, kolloidne ränidioksiid, hüdroksüpropüülmetüültselluloos, apelsini, vaarika ja golden syrup maitselised maitseained, ränidioksiid. Ravim ei sisalda sahharoosi, tartrasiini või teisi värvaineid ning ei sisalda ka säilitusaineid. AUGMENTIN väljastatakse valge pulbrina, millele vee lisamisel saab määrdunud valge vedela suspensiooni alla neelamiseks.
NÄIDUSTUSED: AUGMENTIN'I kasutatakse lastel bakterite poolt põhjustatud erinevate infektsioonide raviks. Need infektsioonid võivad kahjustada hingamisteid (bronhiit või kopsupõletik), mandleid (tonsilliit), ninakõrvalkoopaid (sinusiit), kõrvu (otiit), nahka, kuseteid, väikevaagna või kõhuõõne elundeid.
VASTUNÄIDUSTUSED: Ülitundlikkus beeta-laktaam antibiootikumide suhtes (nahalööve). Maksategevuse, neerutegevuse häired. Informeerida arsti , kui laps põeb fenüülketonuuriat.
KOOSTOIMED: Informeerida arsti , kui laps kasutab allopurinooli või probenetsiidi sisaldavaid ravimeid.
ANNUSTAMINE: Suspensiooni valmistamiseks lisaa pulbrile vett 62ml või pudelil oleva mõõtjooneni. Enne iga annuse manustamist loksutada pudelit hoolikalt. Manustamiseks kasutada ravimiga kaasasolevat lusikat. Soovitavalt tuleb suspensiooni anda söögi ajal. Korduvat annust mitte anda enne 4 tunni möödumist eelnevast annusest.
KÕRVALTOIMED: Harva kõhulahtisus, seedehäired, halb enesetunne ja iiveldus. Väga harva allergilised reaktsioonid (nahalööve, sügelus). Haruharva maksafunktsiooni häired või ägedad seedehäired.
SÄILITAMINE: Valmis suspensiooni hoida külmikus ning tarvitada 7 päeva jooksul pärast valmistamist.
TOOTJA: SMITHKLINE BEECHAM
Küsi apteekrilt