ATRAUMAN AG SALVSIDE STER 10X10CM N10

Abivahend

15,90 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €17

Haigekassa 50% soodustusega €7.95

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ravimivorm / pakend
SALVSIDE
Kogus pakendis
N10

Tootetutvustus, otstarve
Salvside (haavavõrk) hõbedaga.

Omadused: Õhuke ja pehme materjal tagab hea kontakti haavapõhjaga. Materjali metalne pealispind ja salvimass hoiavad ära sideme kleepumise haava külge. Seetõttu on sidemevahetus valutu. Niiske keskkonna mõjul tekivad materjali pinnale hõbeioonid, mis hävitavad bakterid. Atrauman AG hävitab nii gramnegatiivseid (nt. Klebsiellea pneumoniae) kui ka grampositiivseid baktereid (nt. Staphylococcus aureaus, s.h. MRSA-tüved). Salvimass hooldab haavaservasid ja hoiab neid pehmena, et vältida kudede lagunemist. Salv on toimeainevaba ja ei sisalda parafiini. Sidemevahetusel ei jää haavale raskestieemaldavaid salvijääke.

Näidustused: Atrauman AG sobib kasutamiseks infitseeritud haavadel või haavadel, milles on suur hulk baktereid. Atrauman AG sobib haavahoolduses ka täiendavaks infektsiooniprofülaktiliseks kasutamiseks.

Kasutamisjuhised
Avage steriilne pakend, võtke salvside koos mõlema kattepaberiga välja. Eemaldage üks kattepaberitest, asetage side selle poolega haavale. Seejärel eemaldage teine kattepaber. Haavasekreetide imendamiseks katke salvside omakorda steriilse imava kompressiga (nt. Zetuvit E). Atrauman AG mikrobioloogiline mõju püsib minimaalselt seitse päeva. Kui arst pole teisiti määranud, on soovitav Atrauman AG salvsidet igal sidemevahetusel vahetada.

Koostisosade loetelu
Salvsideme materjal koosneb hõbedaga kaetud polüamiidkiududest, mis on immutatud toimeainevaba triglütseriidi baasil valmistatud salvimassiga.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Enne infitseeritud või suure bakterihulgaga haavade ravi on vajalik arstipoolne haavaseisundi hindamine, et selgitada välja bakterite tekkepõhjused. Haavahooldus salvsidemega Atrauman Ag ei asenda vajalikku ravi antibiootikumidega. Et Atrauman Ag mõju mitte vähendada, ei tohiks samaaegselt kasutada parafiinisisaldavaid salvimasse või salvsidemeid. Atrauman Ag ei tohi kasutada koos joodi sisaldavate ainetega.

Säilitamistingimused
Pakendit säilitada horisontaalselt temperatuuril 5°C - 30°C.

Seadme ja pakendi sisu
10 tk

Tootja või tootja volitatud esindaja
Tootja: Paul Hartmann AG
Maaletooja: Allium UPI OÜ, Laagri Ärimaja, Vae 16, Laagri, 76401 Harjumaa, Eesti, telefon 650 1901.

Päritoluriik
Saksamaa
Muud tooted
Küsi apteekrilt