ASKINA FOAM HAAVASIDE 10X10CM

Abivahend


Piirhind €2.02

Haigekassa 50% soodustusega €3.15

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


4,16 €

4,16 €/tk

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Ravimivorm / pakend
HAAVASIDE

Tootetutvustus, otstarve
Steriilne hüdrofiilne vahtmaterjalist haavaside.Haavaeritise olemasolul aitab säilitada loomulikku haavaparanemist soodustava niiske keskkonna.

Näidustatud mõõduka ja suure eksudaadiga pindmistele ja sügavatele haavadele, nt lamatised, venoossed, arteriaalsed ja diabeetilised jalahaavandid, I-II astme põletused. Sidet võib kasutada ka nahakahjustuste ennetamiseks.

Kasutamisjuhised
Sidet on lihtne kasutada, see ei nõua erioskusi ega -vahendeid. Sidemevahetuse sagedus sõltub täielikult haava seisundist. Suure eksudatsiooniga haavade puhul võib soovitav olla sidet vahetada iga päev, kuid väikese eksudatsiooniga haavadel võib vahetada 2-3 päeva tagant. Naha ettevalmistamine. a) puhastage haav steriilse 0,9% naatriumkloriidi lahusega või Ringeri lahusega kasutades steriilseid tampoone. b) kuivatage haava ümbruse nahk. Sideme asetamine. a) valige sobiva suurusega side, mis kataks haava pinna täielikult ja ulatuks 2-3 mm üle haava servade. b) asetage side imav pind haava suunas ja läikiv polüuretaankilega pool väljapoole ning fikseerige sobiva sekundaarse sidemega nt. fikseerimis- või kompressioonside. c) venoossete haavandite puhul võib kompressioonravi kasutada koos Askina® Foam sidemega, kui arst on nii määranud. Sidemevahetus. Sidet tuleb vahetada, kui side on haavaeritisega küllastatud (keskmiselt 2-3 päeva tagant). Kui eksudaati on vähe, võib sideme jätta haava kuni 7 päevaks. Suure eksudaadi hulga korral tuleb sidet vahetada iga 24 tunni tagant.

Koostisosade loetelu
Kahekihiline side koosneb haavale asetatavast polüuretaanvahtkihist ja välisest polüuretaankilest.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
Ravi algstaadiumites võib haav mõõtmetelt suureneda. See on normaalne ja juhtub seetõttu, et haava servadelt eraldub surnud kude, mis annab võimaluse haava paranemiseks. Kui haava paranemine on takistatud haige üldisest kliinilisest seisundist põhjustatuna ja side toimib vähe või üldse mitte, on vajalik eelkõige üldise kliinilise seisundi ravi. Seetõttu, kui 4-6 nädala jooksul ravi Askina® Foam sidemega ei ole andnud tulemusi, siis tuleb üldistest haavaravi põhimõtetest lähtuvalt algne diagnoos ja üldine ravi ümber hinnata.
Hoiatus! Ühekordseks kasutamiseks mõeldud seadme korduvkasutus kätkeb endas potentsiaalset ohtu patsiendile või kasutajale. See võib viia saastumiseni ja/või seadme funktsionaalse võimekuse häirumiseni. Seadme saastumine või funktsiooni häirumine võib tekitada patsiendile kahjustusi, haigestumist või surma.
Steriilne, juhul kui pakend on avamata või kahjustuseta.

Säilitamistingimused
Sidemeid tuleb säilitada kaitstuna otsese päikesekiirguse eest toatemperatuuril ja normaalse õhuniiskuse tingimustes.

Seadme ja pakendi sisu
Haavaside 10 x 10 cm ümbrispakendis.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Hospicare Ltd., Collooney, Co.Sligo, Iirimaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Iirimaa