ASKINA ABSORB PLUS HAAVASIDE 10CMX10CM

Abivahend

3,49 €
Toode on hetkel laost otsas

Piirhind €1.65

Haigekassa 50% soodustusega €2.66

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ravimivorm / pakend
HAAVASIDE

Tootetutvustus, otstarve
Väga suure imavusega steriilne haavapadi.

Eksudaadi olemasolul moodustavad Askina® Absorb+ polümeerkiud niiske geeli, mis aitab säilitada niisket haavakeskkonda ning soodustada loomulikku haavaparanemist. Näidustatud mõõduka ja suure haavaeritisega pindmiste ja sügavate haavade raviks, näiteks lamatised, venoossed, arteriaalsed või diabeetilised jalahaavandid, I-II astme põletused ja traumahaavad.

Kasutamisjuhised
a) Puhastage haav steriilse füsioloogilise lahusega (NaCl 0,9%) või sobiva haavapuhastuslahusega, nt Prontosan® ja steriilsete vatitupsudega vastavalt tavalistele protseduuridele. b) Kuivatage ümbritsev nahk. c) Valige haava pinna katmiseks sobiva suurusega side Askina® Absorb+. d) Asetage side tihedalt haavale. e) Enne haavasideme paigaldamist veenduge, et haav on piisavalt niiske ja suurema eksudaadi erituvusega. f) Haavaside tuleb kinnitada sobiva fikseerimisvahendiga. Askina® Absorb+ sidet saab kasutada esmase haavasidemena või paigaldada teiste sidemete peale. Kui haav on äärmiselt eksudaadirohke või haava pindala väga suur, võib paigaldada mitu sidet üksteise peale, . Haavasidet tuleb regulaarselt kontrollida, eriti ravi alguses.
Vältige sidemega haava põhjale surve avaldamist , kuna see võib suurendada koe perfusiooni. Viskoosne eksudaat võib imamisprotsessi aeglustada. Haavasideme eemaldamine / vahetamine: a) Askina® Absorb+ haavasidet tuleb vahetada, kui side on eksudaati täis (keskmiselt 2-3 päeva tagant). b) Haavasideme võib jätta haavale kuni 4 päevaks. c) Lekkimisel tuleb side viivitamatult välja vahetada. d) Pikaajalisel kasutamisel kuivadel haavadel kasutage haavasideme eemaldamiseks loputuslahust.

Koostisosade loetelu
Haavasidemel on tugevaid vett kinnipidavaid polümeerkiude sisaldav sisemine padjake. Padjake on ümbritsetud polüestrist/polüetüleenist mittekootud paunaga.

Hoiatused ja ettevaatusabinõud
a) Ravi algstaadiumites Askina® Absorb+ sidemega võib haav mõõtmetelt suureneda. See on normaalne ja juhtub seetõttu, et haava servadelt eraldub surnud kude, mis annab võimaluse haava paranemiseks. b) Mõnedel juhtudel on paranemine põhihaiguse tõttu raskendatud. Sellisel puhul ei pruugi ainult ravist Askina® Absorb+ haavasidemega piisata, kindlasti on vaja ravida ka põhihaigust. c) Kui 4-6 nädala jooksul ravi Askina® Absorb+ sidemega ei ole andnud tulemusi, siis tuleb üldistest haavaravi põhimõtetest lähtudes algne diagnoos ja üldine ravi ümber hinnata.

Tähelepanu! Lugege kasutusjuhendit! Ärge kasutage, kui pakend on vigastatud. Ainult ühekordseks kasutamiseks. Ühekordseks kasutamiseks mõeldud sideme korduvkasutus kätkeb endas potentsiaalset ohtu patsiendile või kasutajale. See võib viia saastumiseni ja/või sideme funktsionaalse võimekuse häirumiseni. Sideme saastumine või funktsiooni häirumine võib tekitada patsiendile kahjustusi, haigestumist või surma. Steriilne, juhul kui pakend on kahjustusteta või avamata. Ärge kasutage Askina® Absorb+ sidet : a) infektsiooni (näiteks tuberkuloos, süüfilis või sügavad seeninfektsioonid) tagajärjel tekkinud haavanditel ega kolmanda astme põletushaavadel; b) juhul, kui tekivad infektsiooni sümptomid või kui haav ootamatult mädanema läheb; c) koos oksüdeerivate ainetega nagu hüpokloriti lahused või vesinikperoksiid; d) limaskestadel (kuivamise oht), silmade piirkonnas, kuivadel haavadel ega piirkondades, kus eritub vaid vähesel hulgal eksudaati; e) koos soojuse tekke kasvu põhjustavate raviprotseduuridega või kõrge energiaga kiiritusega, kuna see kahjustab toote mehaanilist terviklikkust; f) fistuleid tekitavates haavades, kuna toode paisub; g) üliimava aine või tselluloosi vastu allergilistel patsientidel; h) kui pakend on kahjustatud või avatud. Toode ei ole hemostaatikum ja seda ei tohi asetada veritsevatele haavadele. See on näidustatud kasutamiseks ainult suure mahutavusega imava haavasidemena.

Säilitamistingimused
Säilitage sidemeid kaitstuna otsese päikesekiirguse eest toatemperatuuril, kuivas ja jahedas kohas.

Seadme ja pakendi sisu
Askina® Absorb+ steriilne haavapadi 10 x 10 cm ümbrispakendis.

Tootja või tootja volitatud esindaja
B.Braun Hospicare Ltd., Collooney, Co.Sligo, Iirimaa. Maaletooja: B. Braun Medical OÜ, Pilvetee 8, 12618 Tallinn, Eesti.

Päritoluriik
Iirimaa
Küsi apteekrilt