ARILIN TBL 250MG N12+VAGINAALSUPOSIIT 100MG N6

Retseptiravim

9,78 €


Piirhind €9.78

Haigekassa 50% soodustusega €6.14

Haigekassa 75% soodustusega -

Haigekassa 90% soodustusega -

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Metronidazolum
Toimeaine kogus
100 MG
Ravimivorm / pakend
VAGINAALSUPOSIIT
Kogus pakendis
N6

ARILIN COMBI TBL+SUPP 250/100MG N12+6
TOIMEAINE: Metronidasool.
KOOSTIS: 1 kaetud tablett sisaldab toimeainena 250 mg metronidasooli.
Abiained: kartulitärklis, laktoos, makrogool 6000, magneesiumstearaat, maisitärklis, polüakrülaat, polüvidoon, kõrgdispersne ränidioksiid, steariinpalmitiinhape, talk, värvaine (E171).
1 vaginaalküünal sisaldab toimeainena 100 mg metronidasooli.
Abiained: makrogool 1000, makrogool 1500.
NÄIDUSTUSED: Naiste ja meeste trihhomonoos.
VASTUNÄIDUSTUSED: ARILIN KOMBIPACKUNG'it ei tohi kasutada ülitundlikkuse korral ravimite suhtes, mis sisaldavad metronidasooli või teisi 5-nitroimidasoole.
Arst otsustab ravi üle raskete maksakahjustuste, verepildi häirete, samuti peaaju-, seljaaju- ja närvihaiguste korral.
RASEDUS JA IMETAMINE: * Kaetud tabletid: Kaetud tablette tohib raseduse esimesel kolmandikul kasutada vaid raskete, eluohtlike infektsioonide puhul.
Raseduse 2. ja 3. kolmandikul ning imetamise ajal võib kaetud tablette kasutada ka teiste haiguste puhul pärast riskiohtu hoolikat kaalumist arsti poolt.
Kaetud tablettide kasutamisel imetamise ajal tuleb imetamine ravi ajal katkestada, sest tablettide toimeaine imendub rinnapiima.
* Vaginaalküünlad: Vaginaalküünlaid võib raseduse ja imetamise ajal kasutada vaid arsti loal.
ETTEVAATUST: Ravi ARILIN KOMBIPACKUNG'iga või mõne teise nitromidasooli sisaldava ravimiga ei tohi reeglina kesta üle 10 päeva. Seda tohib ainult eriti rangetel näidustustel ületada. Ravi tuleb korrata harva.
Trihhomonoosi puhul on vajalik ka partneri ravi Ariliniga, et vältida uuesti nakatumist. Ravi ajal tuleb vältida suguelu.
ARILIN KOMBIPACKUNG võib ka tavalisel annustamisel muuta reaktsioonikiirust, mis on ohtlik liikluses ja masinatega töötamisel. Eriti kehtib see ravi algul ja koostoimes alkoholiga.
KOOSTOIMED: Kui samal ajal kasutatakse teisi ravimeid, võivad need mõjutada ravimi ainevahetust. Alkoholi tarbimisest tuleb ravi vältel loobuda.
Samaaegne alkoholist võõrutamine disulfiramiga võib põhjustada segasusseisundeid ja psüühilisi häireid (psühhoose).
Patsientidel, keda ravitakse teatud verehüübimist pidurdavate ravimitega (varfariin-tüüpi-antikoagulandid), tuleb vajadusel annuseid korrigeerida, sest ARILIN KOMBIPACKUNG tugevdab hüübimist pidurdavate ainete toimet.
Liitiumisisaldavate ravimite samaaegsel kasutamisel tuleb olla ettevaatlik, sest on täheldatud liitiumi sisalduse tõusu veres (oht liitiumimürgistuseks värinate ja krampidega).
ARILIN KOMBIPACKUNG'i samaaegsel kasutamisel barbituraatidega ja ravimitega, mis sisaldavad toimeainena fenütoiini väheneb ARILIN KOMBIPACKUNG'i toime.
Tsimetidiin võib üksikjuhtudel ARILIN KOMBIPACKUNG'i toimet tugevdada. Eelpoolnimetatud andmed kehtivad ka ravimite lühiajalisel kasutamisel.
ANNUSTAMINE: Kui ei ole teisiti määratud, kehtivad järgmised annused: * Kaetud tabletid: Ravi kaetud tablettidega võib toimuda kahel viisil.
Kui ei ole teisiti määratud on naise ja mehe ravi järgmine: orgaaniliselt tervetele patsientidele, kellele soovitatakse võimalikult lühikest ravikuuri, võib rakendada intensiivset lühiteraapiat.
Intensiivne lühiteraapia:
Esimesel ravipäeval võetakse hommikul ja õhtul iga kord 4 tabletti (vastavalt 2 korda 1000mg metronidasooli) ja teise ravipäeva hommikul 4 kaetud tabletti (vastavalt 1 kord 1000 mg metronidasooli). See intensiivne lühikuur on eriti usaldusväärne.
Patsientidele, kelle on tundlik seedeelundkond või esineb funktsioonihäireid erituselundkonnas, soovitatakse nädalaravi. Ravikuur 6 päeva.
Nädalaravi:
Täiskasvanud võtavad 1 kaetud tableti hommikul ja õhtul (vastavalt 250 mg metronidasooli 2 korda päevas). Kaetud tablett võetakse peale sööki tervelt koos veega sisse.
* Vaginaalküünlad: Kui ei ole teisiti määratud, tuleb kuuel järjestikusel päeval üks vaginaalküünal (vastavalt 100 mg metronidasooli) õhtuti enne magamaminekut sügavale tuppe viia. Et sisseviimist kergendada, võib küünalt eelnevalt lühiaegselt soojas vees hoida. Ravi ei viida läbi menstruatsiooni ajal.
Juhul, kui ravi on katkestatud pikemaks ajaks või enneaegselt lõpetatud, on ravitulemus küsitav.
KÕRVALTOIMED: Võivad esineda järgmised kõrvaltoimed: --- metallimaitse suus, kõrvetised, keelekatt, põletikud suus (glossiit, stomatiit), rõhumistunne maos, pööritus, oksendamine, isutus, kõhulahtisus. --- peavalu, pearinglus, unisus, unetus, segasusseisundid, ärritatavus, halb tuju (depressioon), ataksia. --- närvihäired (perifeersed neuropaatiad) ja krambid. Esimesed nähud on kurtusetunne, "surumistunne" jalgades ja kätes. Isegi siis, kui need tunded esinevad nõrgalt, tuleb koheselt võtta ühendust arstiga. --- nahareaktsioonid (näit. sügelus, nõgeslööve), ravimist tingitud palavik. --- valgeverepildi muutused (leukopeenia ja granulotsütopeenia). Pikaajalisel kasutamisel tuleb verepilti reeglipäraselt kontrollida. --- uriini muutumine tumedaks (tingitud ainevahetusproduktidest, ei ole haiguslik). --- raske kõhulahtisus ravi ajal ja pärast ravi, mis võib olla tingitud jämesoole põletikust (pseudomembranoosne koliit) ja mida tuleb koheselt ravida. --- kiired ülitundlikkusreaktsioonid (anafülaktilised reaktsioonid kuni anafülaktilise shokini). Kergematel juhtudel võib esineda põletikulisi punetusi, nahaturset, allergilist nohu ja silma limaskesta allergilist põletikku. Raskematel juhtudel, aga eriti harva, võib esineda õhupuudust, peapööritust ja oksendamist. Juhul, kui lisanduvad verevarustusehäired koos teadvuse kaotusega, külmhigisus, käte ja jalgade kahvatukülmus, tuleb kohe arst kutsuda. Kuni arsti tulekuni panna haige pikali, tõsta jalad üles ja katta keha jahtumise vältimiseks tekiga.
--- valulik urineerimine, kusepõiepõletik ja uriinipidamatus; --- maksafunktsioonihäired; --- infektsioonid nahaseenega (Candida albicans) suguelundite piirkonnas; --- nõrkustunne, nägemishäired; --- vererakkude vähenemine (trombotsütopeenia); ---valgeverepildi muutused (agranulotsütoos). Haigustunnused on palavik, põletik kurgumandlitel ja suu limaskestadel. Koheselt tuleb teha verepildi kontroll.
--- kõhunäärme põletik
SÄILITAMINE: Temperatuuril mitte üle 25°C.
TOOTJA: DR. AUGUST WOLFF
Info - Sirowa Eesti OÜ, Põllu 89b, Tallinn, tel. 6 506 179.
Küsi apteekrilt