APTAMIL PEPTI MCT 450G

Abivahend


Piirhind €12.64

Haigekassa 50% soodustusega -

Haigekassa 75% soodustusega €3.68

Haigekassa 90% soodustusega €1.78

Haigekassa 100% soodustusega -

Retseptiravimite soodustuste kohta leiate infot siit


13,16 €

29,24 €/kg

Toote ost on võimalik soodustingimustel vastava retsepti olemasolul, toote soodustingimustel ostmiseks sisenege palun retseptimüügi keskkonda

Toimeaine / Koostis
Imikute toitesegu
Ravimivorm / pakend
TOITESEGU
Kogus pakendis
450G

Tootetutvustus
Aptamil Pepti MCT on täisväärtuslik toitesegu imikule. See on: vadakuvalgu täishüdrolüsaat (peptiide 80-85% ja vabasid aminohappeid 15-20%), mille rasvhapetest 50 % on MCT rasvhapped. Toit on laktoosivaba.

Kasutatakse toiduallergia ja alatoitumuse, seedimisprobleemide ja/või malabsorptsiooni, seedeprobleemidega kulgeva toiduallergia, pikaajalise ravile allumatu kõhulahtisuse, ebapiisava kaaluiibe, galaktoseemia korral ning operatsiooni eelseks ja järgseks toitmiseks..

Kasutatakse ainult arsti soovitusel!
100 % soodustus 0 - 12 kuustele imikutele diagnoosikoodidega L20.8, L27.2, K52.2; K90.4

Päevaseks tarbimiseks soovitatav kogus ning tarvitamisjuhised
Iga laps on erinev ja seega võib erinev olla ka lapsele vajalik päevane toidukogus. Alljärgnevalt on toodud soovitatavad toidukorrad ja kogused.

Toidu valmistamiseks kasutatakse ainult pakendis olevat mõõtlusikat ja sulgeda pakend pärast kasutamist õhukindlalt.
90 ml keedetud ja 40 kraadini jahutatud vett + 3 mõõtlusikatäit Aptamil Pepti MCT pulbrit (12,9 g) = 100 ml valmis toitu.
1 mõõtlusikatäis Aptamil Pepti MCT pulbrit = ligikaudu 4,3 g . 450 g pulbrit = 3,5 liitrit valmis toitu.

Lapse vanus /Toidukorrad pudelist / Ühe toidukorra kogused: Vesi ml / Aptamil Pepti MCT mõõtlusikate arv

2 nädalat / 7 / 60ml / 2
1 kuu/ 6 / 90ml / 3
2 kuud/ 6 /120ml / 4
3 kuud / 5 /150ml / 5
4 kuud / 5 /180ml / 6
5 kuud / 5 /210ml / 7
üle 6 kuu / 4 / 210ml / 7

Teie lapse tervise huvides on tähtis pidada kinni valmistamisjuhisest.
Piimasegu valmistatakse enne toitmist ja last toidetakse kohe. Kasutamata jäänud toidusegu ei tohi hiljem kasutada. Piimasegu ei tohi soojendada mikrolaineahjus (ülekuumenemisoht).
1. Pesta käed.
2. Vesi keeta ja jahutada 40°C-ni.
3. Täita pudel vajaliku koguse veega (vt.tabel).
4.-5. Mõõta vajalik kogus pulbrit pakendis oleva mõõtlusika abil pudelisse, üleliigne pulber lükata maha puhta noaga.
6. Pudel sulgeda ja hoolikalt loksutada.
7. Kontrollida enne toitmist piimasegu temperatuuri (sobivaks temperatuuriks on kuni 37°C).

Pakendit hoida tihedalt suletuna jahedas ja kuivas (kuni 25°C). Juba avatud pakendi sisu tuleb ära kasutada 4 nädala jooksul.

Toitumisalane teave
Aptamil Pepti MCT - toitesegu kasutamiseks toiduallergia ja seedehäirete korral. Sobib kasutamiseks alates sünnist juhul, kui laps ei saa rinnapiima. Sisaldab täielikult hüdrolüüsitud valke allergilise reaktsiooni vähendamiseks ja spetsiaalseid rasvhappeid (MCT) seedimise hõlbustamiseks

Aptamil Pepti MCT toitainete sisaldus 100 ml valmistoidus
Energia kJ/kcal 275/66 ,Valk 1,8g, Süsivesikud 6,8g, Laktoos alla 0,1g, Rasv LCP 23g, Kiudained 0,8g.

Vitamiinid:
A mikrog RE 52, D3 mikrog 1,3, E mg alfa-TE 1,1, K1 mikrog 4,7, B1 mikrog 49, B2 mikrog 99, B3 mg 0,43, B5 mikrog 330, B6 mikrog 40, Foolhape mikrog 8,9, B12 mikrog 0,18, Biotiin mikrog 1,7, C mg 8,3, L-karnitiin mg 1,1, Koliin mg 9,9, Koliin mg 9,9, Inositool mg 3,2, Tauriin mg 5,3.

Mineraalained:
Naatrium mg 18, Kaalium mg 65, Kloriidid mg 42, Kaltsium mg 50, Fosfor mg 28, Magneesium mg 5, Raud mg 0,77, Tsink mg 0,5, Vask mikrog 40, Mangaan mikrog 42, Seleen mikrog 1,3 , Jood mikrog 12 .

Koostisosade loetelu (allergiat või talumatust põhjustav koostisosa või abiaine märgitud TRÜKITÄHTEDES)
Koostis:
ensümaatiliselt hüdrolüüsitud vadakuvalku (peptiide 80-85% ja vabasid aminohappeid 15-20%), taimeõlide segu (rapsi, palmi, päevalille õli) ja keskmise ahelapikkusega triglütseriide MCT (50%), nukleotiide valguline komponent, mida leidub ka rinnapiimas. Aitab kaasa immuunsüsteemi küpsemisele, LCP Milupan© -i - aju ja nägemisfunktsiooni arenguks. Tauriini, koliini, L-karnitiini, rauda - aneemia profülaktikaks.
NB! Kliiniliselt laktoosivaba (< 0,1g/100ml)

Kõik koostisained:
Glükoosisiirup, täielikult hüdrolüüsitud vadakuvalk (piimast), keskmise ahelapikkusega triglütseriidid (MCT), taimsed õlid (palmi-, rapsi-, päevalille-, ainurakse õli), emulgaator: sidrunhappe mono- ja diglütseriidester, trikaltsiumfosfaat, kaalium divesinikfosfaat, kaaliumkloriid kaltsiumkarbonaat, kalaõli, koliinkloriid, naatriumkloriid, magneesiumkloriid, L-askorbiinhape, tauriin, naatrium L-askorbaat, inositool, raudsulfaat, DL- alfa tokoferüülatsetaat, tsinksulfaat, L-karnitiin, nukleotiidid (uridiin 5-monofosfaadi naatriumsool, tsütidiin 5- monofosfaat, adenosiin 5-monofosfaat, inosiin 5 monofosfaadi naatrimsool, gunosiin 5 monofosfaadi naatriumsool), nikotiinamiid, kaltsium D-pantotenaat, , D-biotiin, vasksulfaat, foolhape, mangaansulfaat, retinüülpalmitaat, riboflaviin, DL-alfa-tokoferool, tsüanokobalamiin, tiamiin hüdrokloriid, kolekaltsiferool, püridoksiin hüdrokloriid, kaaliumjodiid, fütomenadioon, naatriumseleniit.

Hoiatused
Tähelepanu! Rinnapiim on lapsele parim, see toidab, kaitseb ja arendab! Pudelitoidul võib laps võõrduda rinnast. Piimasegu kasutatakse ainult arsti soovitusel ja jälgimisel. Toitesegu sobib ainsa toiduna kuni lapse 6 kuu vanuseks saamiseni. Piimasegu valmistamine, tarvitamine või säilitamine valesti võib ohustada lapse tervist. Toitesegu maitse võib olla kibe, sest sisaldab hüdrolüüsitud valke
Tähelepanu!
Rinnapiim on lapsele parim! Enne piimasegu pakkumist pidage nõu oma arstiga. Pudelitoidul võib laps võõrduda rinnast. Enne Aptamil Pepti MCT kasutamist tuleks pidada nõu arstiga. Sarnaselt rinnapiimale sisaldavad ka imiku piimasegud süsivesikuid. Süsivesikud on lapse jaoks olulised toitained. Süsivesikute rikka toidu pakkumine lutipudelist võib kaasa tuua hambakaariese tekke lapsel. Püüdke vältida lutipudeli kasutamist liiga kaua. Õpetage laps nii vara kui võimalik jooma tassist. Teie lapse tervise huvides on tähtis pidada kinni piimasegu valmistamisjuhisest, vee ja pulbri doseerimisest. Valesti valmistatud piimasegu võib olla lapse tervisele ohtlik. Kasutamata jäänud ja jahtunud toidusegu ei tohi uuesti soojendada ja toitmiseks kasutada. Toitu ei tohi soojendada mikrolaineahjus (põletuseoht).

Säilitamistingimused
Pakendit hoida tihedalt suletuna jahedas ja kuivas (kuni 25°C). Juba avatud pakendi sisu tuleb ära kasutada 4 nädala jooksul.

Netokogus
450g

Tootja, pakendaja, turustaja
Nutricia CUIJK BV
Nutrimedical OÜ Türi 3 Tallinn

Päritoluriik
Holland