AMOXICILLIN-RATIOPHARM 500MG TBL 500MG N10

Retseptiravim

2,75 €


Piirhind €1.4

Haigekassa 50% soodustusega €2.75

Haigekassa 75% soodustusega €2.75

Haigekassa 90% soodustusega €2.75

Haigekassa 100% soodustusega -


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Amoxicillinum
Toimeaine kogus
500 MG
Ravimivorm / pakend
TBL
Kogus pakendis
N10

AMOXICILLIN-ratiopharm® TBL 500MG N10
RAVIMVORM JA TOIMEAINE SISALDUS: AMOXICILLIN-ratiopharm® 500 kaetud tablett sisaldab 574 mg amoksitsilliintrihüdraati.
AMOXICILLIN-ratiopharm® 750 kaetud tablett sisaldab 860,82 mg amoksitsilliintrihüdraati.
AMOXICILLIN-ratiopharm® 1000 kaetud tablett sisaldab 1148 mg amoksitsilliintrihüdraati.
AMOXICILLIN-ratiopharm® 250 TS on pulber, millest vee lisamisel valmistatakse suspensioon amoksitsilliinisisaldusega 50 mg/ml, 1 mõõtlusikatäis (5 ml) sisaldab 250 mg amoksitsilliini.
NÄIDUSTUSED: Amoksitsilliinile tundlike mikroorganismide poolt põhjustatud infektsioonid.
ANNUSTAMINE: Ravimit kasutatakse ülemiste ja alumiste hingamisteede nakkuste (krooniline ja rohke rögaeritusega bronhiit), neerude, kuseteede ja suguelundite ägedate ja krooniliste nakkuste (püelonefriit, tsüstiit, prostatiit, adneksiit, gonorröa jms), sapipõie ja -teede ning mao-sooletrakti ägedate ja krooniliste nakkuste ja kõhutüüfuse ravis.
Raskete üldnakkuste (sepsis), südamelihase põletiku, ajukelmepõletiku ja osteomüeliidi puhul tuleb eelistada süstimist.
Annus sõltub haigustekitajate tundlikkusest ja nakkuse asukohast.
Tabletid. Tavaline annus täiskasvanule ja üle 12-aastasele noorukile on 1...2 tabletti 3 korda ööpäevas. Kroonilise kulu või ebasoodsa lokalisatsiooniga põletikukolde puhul või vähese tundlikkusega haigustekitajate puhul võib ööpäevast annust kahekordistada.
Suspensioon. Mõõtlusikatäis (5 ml) sisaldab 287 mg amoksitsilliintrihüdraati, mis vastab 250 mg amoksitsilliinile. Tavaline annus täiskasvanule ja üle 6-aastasele lapsele on 1...2 mõõtlusikatäit suspensiooni 3...4 korda ööpäevas. Kroonilise kulu või ebasoodsa lokalisatsiooniga põletikukolde puhul või vähese tundlikkusega haigustekitajate korral võib ööpäevast annust kahekordistada.
Alla 6-aastasele lapsele (kehakaal kuni 20 kg) antakse 0,5...1 mõõtlusikatäis 3...4 korda ööpäevas.
Imikule (kehakaal kuni 10 kg) 0,25...0,5 mõõtlusikatäit 3...4 korda ööpäevas.
Amoksitsilliini tuleb reeglina manustada vähemalt 7...10 ööpäeva vältel või jätkata ravi 2...3 päeva pärast haigusnähtude taandumist.
b-hemolüütiliste streptokokkide poolt tekitatud nakkuste puhul peab ravi kestma vähemalt 10 päeva, et vältida hilistüsistusi (reumaatiline palavik, neerupäsmakeste põletik).
Annused nõrgenenud neerutalitluse korral.
Kui glomerulaarfiltratsioon on alla 30 ml/min, võib amoksitsilliin kumuleeruda, misjuhul tuleb vähendada annust ja vahel ka manustamise sagedust.
Kui kreatiniini kliirens on 20...30 ml/min, tuleb annust vähendada 1/3 võrra. Kui kreatiniini kliirens on alla 20 ml/min, tuleb annust vähendada 2/3 võrra ja pikendada annustamise intervalli.
NB! Raskete mao- ja soolehäirete korral amoksitsilliin suu kaudu ei imendu ja manustada tuleb parenteraalselt.
VASTUNÄIDUSTUSED: Penitsilliiniallergia (anafülaktilise shoki oht). Võimalik on ristuv allergia teiste penitsillini ja tsefalosporiinirühma antibiootikumidega.
Pfeifferi tõbi (infektsioosne mononukleoos), lümfoleukeemia (võib tekkida leetritaoline nahalööve).
RASEDUS JA IMETAMINE: Amoksitsilliini loodet kahjustava toime kohta andmed puuduvad, kuid sellegipoolest tuleb raseduse ja ka imetamise ajal preparaati kasutada ettevaatlikult.
KÕRVALTOIMED: Võib tekkida iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, suu limaskesta põletik, naha punetus. Enamasti on need mööduvad ja ravi ei ole vaja lõpetada. Harva võib tekkida pseudomembranoosne koliit. Raske ja pikaajalise kõhulahtisuse korral tuleb ravi lõpetada.
Suhteliselt harva võib tekkida sügelev nahalööve. Kuigi lööve kuuri jätkudes kaob, peab sellest siiski arstile teatama, et vältida ekstreemset penitsilliiniallergiat, mis vajab kohest ravi. Viirusnak-kusega patsiendil võib samuti tekkida nahalööve ja võimalikud on teised mööduvad nähud.
Laboriuuringutel võib leida eosinofiiliat, või kerget ühe või mitme maksaensüümi aktiivsuse suure-nemist.
Harvaesinevad kõrvaltoimed on rasked allergilised reaktsioonid (sensibiliseerumine 6-amino-penitsillaanhappe suhtes), eosinofiilia, ravimpalavik, angioneurootiline turse, kõriturse, seerumtõbi, hemolüütiline aneemia, allergiline vaskuliit, nefriit, vereloomehäired (granulotsütopeenia, trombot-sütopeenia, pantsütopeenia, aneemia, müelodepressioon). Muutused veritsus- ja hüübivusajas.
Pikaajaline ja korduv amoksitsilliinravi võib põhjustada mõnede bakterite ja seente vohamist. Sel-lisel juhul tuleb ravi katkestada.
KOOSTOIMED: Amoksitsilliini ei tohi kombineerida bakteriostaatiliste kemoterapeutikumide ja antibiootikumidega, võimalik on antagonistlik toime.
Võib suureneda digoksiini imendumine.
Allopurinooliga koosmanustamisel võivad tekkida intensiivsed nahalööbed.
Samaaegne probenetsiidi manustamine suurendab amoksitsilliini kontsentratsiooni veres ja sapis.
Mõnede hormoonide (östrogeenid ja gestageenid) sisaldus veres väheneb, seetõttu ei soovitata ravi ajal kasutada rasestumisvastaseid vahendeid.
Kõhulahtisus võib takistada teiste ravimite imendumist.
ÜLEANNUSTAMINE: Kõhulahtisus, iiveldus, oksendamine, eriti suurte annuste puhul epilepsiahoog. Anafülaktiline shokk võib tekkida esimese poole tunni jooksul pärast manustamist.
Ravi mürgistuse korral: kutsuda esile oksendamine, teha maoloputus, manustada imendumist vähendavaid aineid (söepulber). Elutähtsate talitluste tagamine. Krampide korral kasutada diasepaami. Amoksitsilliin on hemodialüüsitav.
Anafülaktilise shoki korral asetada jalad kõrgemale, vabastada hingamisteed. Kohe manustada veeni adrenaliini, kasutada humaanalbumiine ja elektrolüüte, glükokortikoide (250...1000 mg prednisolooni veeni). Kunstlik hingamine, hapniku inhalatsioon. Manustada kaltsiumi ja antihistamiinseid ravimeid.
OMADUSED JA FARMAKOKINEETIKA: Amoksitsilliin kuulub laia toimespektriga penitsilliinide hulka. Amoksitsilliinile on tundlikud grampositiivsed ja gramnegatiivsed bakterid Haemophilus influenzae, Escherichia coli, Proteus mirabilis, enterokokid, Shigella ja Salmonella spp.
SÄILITAMINE JA KÕLBLIKKUSAEG: Toatemperatuuril, 5 aastat. Suspensioon on kasutamiskõlblik 7 ööpäeva. Tablettidel on iseloomulik lõhn, mis võib olla küllalt tugev. See ei ole ravimi toime puudumise tunnuseks.
PAKEND: 500 mg või 750 mg kaetud tabletid, 10 tk või 20 tk blisterpakendis.
1000 mg kaetud tabletid, 10 või 20 tk blisterpakendis.
Granuleeritud pulber 50 g (50 mg/ml), 100 ml suspensiooni valmistamiseks kasutatavas klaaspurgis.
TOOTJA: RATIOPHARM GmbH
Info - originaal.
Küsi apteekrilt