ALCAINE SILMATILGAD 5MG/ML 15ML

Retseptiravim

5,76 €


Ava ravimi infoleht

Toimeaine / Koostis
Proxymetacainum
Toimeaine kogus
5 MG/ML
Ravimivorm / pakend
SILMATILGAD
Kogus pakendis
15ML

ALCAINE
Alcon

Silmatilgad
Proksümetakaiin
INN. Proxymtacainum
ATC-kood. S01HA04

Ravimvorm ja toimeaine sisaldus. Steriilsed silmatilgad sisaldavad 0,5% proksümetakaiini.
Näidustused. Silma lokaalanesteesia.
Annustamine. Tonomeetria ja teiste lühiaegsete protseduuride korral 1..2 tilka enne protseduuri. Väikeste kirurgiliste protseduuride korral 1..2 tilka iga 5...10 minuti järel 1...3 korda. Pikemaaegse anesteesia saamiseks 1...2 tilka iga 5...10 minuti järel 3...5 korda.
Vastunäidustused. Ülitundlikkus preparaadi toimeaine või teiste komponentide suhtes.
Ettevaatust! Patsienti tuleb hoiatada, et ta ei hõõruks ega vigastaks silma senikaua, kuni anesteetiline toime on möödunud.
Pikaaegne paiksete tiumestite kasutamine silmas võib põhjustada ravimi toimeaja lühenemist ning vajaliku anesteesia saavutamiseks tuleb kasutada järjest suuremaid ravimikoguseid. Liiga suured annused võivad kahjustada sarvkesta, millega kaasneb infektsioonioht ja võimalik sarvkesta hägustumine.
Kõrvaltoimed. Võib tekkida torkimistunne, silmapunetus, üksikjuhtudel äge sarvkesta allergiline reaktsioon (difuusne epiteliaalne keratiit), niitjas keratiit või laialdane nekrootiline epiteeli irdumine, sarvkesta strooma difuusne turse, destsemetiit, iriit.
Omadused ja farmakokineetika. Alcaine on kiiresti toimiv paikne tuimesti (toime kestus 15 min), mistõttu ta sobib diagnostilisteks ja lühiaegseteks kirurgilisteks protseduurideks. Patsiendid, kes on allergilised tetrakaiinile, taluvad tavaliselt hästi proksümetakaiini. Alnaine stabiliseerib neuraalseid membraane, takistab närviimpulsside ülekannet ning tekitab paikse tuimestuse, mis saabub 30 sekundi jooksul.
Abiained. 0,01% bensalkooniumkloriidi (konservandina).
Säilitamine ja kõlblikkusaeg. Toatemperatuuril, 1,5 aastat.
Pakend. Steriilsed silmatilgad 15 ml polüetüleenist pudel-tilgutis.


01.10.02

Küsi apteekrilt